PROFIL MOTORKY

Yamaha XS 650 (1978)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník bos1127
Vloženo 7.3.2010
Aktualizováno 30.11.2011
Zobrazeno 8 139x
HODNOCENÍ PROFILU OD 33 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.5

Popis motorky


Krásná ukázka Japonského mistrovství kopírování, tentokráte ve stylu britských moto 70. let. Ovšem tento fakt neubírá této moto nic na kráse ani jedinečnosti...

Více fotografii

Recenze

Trocha historie...
Vzhledově velice zdařilá moto svým stylem nápadně připomínající britské motocykly z dob, kdy byly tradiční britské značky ještě platnými hráči na trhu jednostopých strojů. Moto se vyráběla od roku 1970 v tradičním japonském duchu, tedy převzetím britské kontrukce ovšem s mnoha vlastními vylepšeními a taky v lepším zpracování. Bohužel ve vlastnostech podvozku se Yamaze britský vzor překonat nepovedlo, moto měla od počátku problémy s chováním rámu až do roku 1976, tedy douhých 6 let.

Rendezvous...
Sehnat XS je v dnešní době docela složité, protože jich na prodej po evropě mnoho není a hezké exempláře v původním stavu vychází na na relativně slušný "balík" peněz. Moje moto pochází z německa, kde byla koupena v lednu roku 2009 ve stavu, který by se dal s přimhouřením obou očí nazvat přijatelný, ale zato v cenové kategorii, jež přísluší mému společenstému statutu, tedy se něco takového dalo očekávat a taky očekávalo. Konkrétně se jedná o asi nejrozšířenější typ 447, který již měl podvozkové slabiny z let minulých vychytány.

Renovace...
Momentálně se na moto průběžně a hlavně z důvodů finančních velmi pomalu pracuje. V plánu je podle možností kompletní renovace, což je ale záležitost na více let, protože spousta věcí je různě po různých kutilských úpravavách či opravách, některé jsou poškozené, a některé chybí úplně. Naštěstí se jedná většinou jen o detaily a díky rozšířenosti XS na americkém kontinentě se daří hodně věcí nacházet právě tam. Moto vypadá na foto o něco líp než ve skutečnosti, lak je už není bohužel originální, stejně jako zadní tlumiče...

Zkušenosti, dojmy, postřehy...
Jízda na moto jako je XS je rozhodně silným emotivním zážitkem, který ale každý neocení. Ovšem i starší moto mohou příjemně překvapit příjemných chováním, ovladatelností a komfortem na novějších moto nevídaným. K charakteru patří také nepřehlédnutelné vibrace motoru, které ale rozhodně nepatří do kolonky negativ, tradičně slabé jsou brzdy, asi jako u většiny strojů z té doby, tedy nic s čím by se nepočítalo dopředu. Celkově se podle mého názoru jedná o povedený a zajímavý stroj s jedinečných charakterem, tedy z přinejmenším z pohledu dnešní doby. Zkušeností se samotnou jízdou je zatím minimum, ale doufám, že budou brzy následovat.

Poděkování...
... všem motokolegům za jejich komentáře a za pozitivní hodnocení.
Jak je vidět, dokáže i starší stroj chytit za srdce (nejen moji maličkost), což mě velmi těší a doufám, že to mohu považovat za příslib toho, že podobných strojů budeme potkávat na našich (ne)cestách do budoucna víc a víc, rozhodně to za to stojí.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
DajaV
DajaV napsal 12.04.21 v 21:12 10b.

to je moc hezká záležitost, co opravdu chytá za srdce (a doufám, že i na brnk )

Eresák09
Eresák09 napsal 18.08.19 v 12:04 10b.

Zdravím majitele těchto krásných stroju.Mám velikou prosbu,potřeboval bych poslat fotky jak má vypadat výrobní štítek na xs650 a již český tp.Budu ted přihlašovat moji xs typ(447) r.v.1976.
Byl bych vám velice vděčný za jakékoliv informace.Díky Libor. libor.fila@email.cz

cbmann
cbmann napsal 27.07.12 v 01:45

co dodat,v 70letech se dělaly krásný stroje,máš ji super,

MimoCZ
MimoCZ napsal 01.12.11 v 08:08

Poctivy kus japonskeho zeleza. Myslim, ze 70-80. leta byla pro motorky to nejlepsi. Doufam, ze take budu mit jednou tu cest nejakou japonskou klasiku vlastnit

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 17.11.11 v 10:42

pekna

Více komentářůTOPlist