Aprilia Dorsoduro 750 (2008)

Vlastník dasta
Vloženo 27.2.2010
Aktualizováno 19.3.2012

Můj velký sen.Od doby co byla představena,jsem nechtěl nic jiného.

První dojem je úžasný.Přesně to co jsem od ní čekal ,jsem taky dostal.Zatím jsem najel pouze 200km (cesta od prodejce domů).Jel jsem na režim sport :)) a na první tři rychlostní stupně dokaže pěkně zazlobit :))).Sice má trochu nadváhu ,ale už jenom ladák (je v plánu)ušetří 6 kg.A to je na začátek slušná úspora.Sedačka je pohodlná ,nic mně nebolelo.Odezva plynu je na režim sport opravdu luxusní.Řazení je přesné,akorát na N se musí opravdu zlehka.Palubní PC má pár nedostatků,malinko mi chybí ukazatel rychlostí z GSR a ukazatel paliva.Pro změnu,ale ukazuje spotřebu a automaticky počítá km od rozsvícení rezervy,takže vlastně mu nic nechybí.Jde jenom o zvyk.
Servisní interval je 20000KM :))).

Takže najeto už mám 1500 KM a dojmy zůstávájí prakticky stejné.Zábavná motorka s poměrně razantním nástupem výkonu(na režim sport).Rychlost do 150 km/h je tam prakticky hned :).Poměrně dlouhé první dva rychlostní stupně dávájí dostatečný prostor pro nějaké ty kravinky :).
Podivné chování vykazuje zadní brzda, příčinu jsem jěště neodhalil.Zřejmě je něco s destičkama .Při pomalé jízdě a při finálním dobrždování vydáva zadní brzda hrubý drnčivý zvuk ,jako když šoupeme stolem po podlaze.

Ladák bude jedině od SC Project nebo Mivv.Mají bezkonkureční zvuk a předražené výfuky jako Akrapovič nebo Leo Vince strčí hravě do kapsy...

Takže 23.06.10 ladáky SC Project a jsou skvělé !!!

05.09.2011 po naprosto nudné sezoně(nebyl čas,počasí atd...) a hlavně narození dcery,jsem se rozhodl Dorso ,ač velice nerad prodat.Třetinu vrazím do nějakého 2T pekla na blbnutí ,zbytek půjde na jiné účely.

17.03.2012 Prodáno

Civa
Civa napsal 17.05.11 v 20:24

parada a to sc sleduju jiz delsi dobu, uplnej souhlas !

Bodacat
Bodacat napsal 07.07.10 v 15:44

Jo jo, krasavice - za 10

drippera
drippera napsal 06.06.10 v 20:57

Dobrá volba, pěkný stroj. Jen s tím hodnocením "akrapoviče strčí do kapsy" bych byl trošku umírněnější...

Shinigami
Shinigami napsal 15.03.10 v 09:56

Krasavec

dasta
dasta napsal 06.03.10 v 09:15

a sakra byl jsem odhalen .Jsem chtel prekvapit novou motkou.Ale Horanjs a ty uz to vite :).
Mimochodem ,máš krasný zetko,ta barva mu moc sluší.