Kawasaki VN 1500 (1999)

Vlastník Jenniks
Vloženo 27.2.2010
Aktualizováno 15.2.2022

Vloženo: 03.04.2019, Uskutečněno: 03.04.2019, Stav tachometru: 800 km, Zhlédnuto: 16x

Jsme na prahu další sezóny, slibujou horké a suché počasí..zemědělci budou brečet, ale pro motorkáře to zní jako rajská hudba A tak připravujem svoje stroje! Budu přezouvat, letos mne povozí Bridgestounky ExedraMax..ještě neznám, ale směs se jeví lepivě! Pak se konečně připravuji na výměnu chladící kapaliny! Někdo nemění vůbec, další upozorňuje, že léty kapalina mění své vlastnosti a může až hrozit zničení těsnění pod válci ?! Nevím..ale po těch letech pravidelných výměn všech provozních kapalin udělám i tuhle! A pak trocha té parády! Původně jsem chtěl jen repasovat, ale nakonec Tulák dostane novou krásnou koženou zástěrku na zadek! Baví mne si něco vymyslet a dotáhnout to do finále! Do šicího stroje to sice nakonec dostali profíci, ale střih je made in já! :) Myslel jsem, že stihnu i nechat si říznout nové plexi..ale zas nemusím mít všechno, že? Na fotce jdou vidět i nové krytky zadních blinkrů, vypadají spíš jako nárazníčky (zatím jen přiložené), zbývá navařit držáky a krytky stříknout načerno. Bývá problém podobné příslušenství sehnat, v tom je Drifter specifický...krytky přišly až z Japonska a šrouby k nim z Holandska..ale jsou tu a o ceně se nehodlám bavit
..čas trochu poposkočil, je přezuto, zástěrky a nárazníčky nainstalovány (ještě nevím, jestli je nenecham chromované..jsou docela šik), zítra u kamaráda výměna ložisek a rozpěrné trubky u předního kola, u zadního doporučena kontrola toho vnitřního pryžového věnce, prý u starších motorek se může už i drolit! Ale po 19. letech provozu věneček jako nový Tak jsem všechno očistil technickým lihem, usušil a věnec namazal lehce vazelínou s příměsí molybdenu (mazadlo by prý nemělo na gumu působit agresivně). Zase kus údržby za mnou

Milan1963 (271) napsal 04.04.2019 v 18:38

• 2021

Začátek sezóny 21 se protáhl, jednak počasí nic moc, jednak motorka ještě stála v dílně u mechanika. Chtěl jsem nechat přetěsnit víka hlav motoru, předchozí majitel se v tom hrabal a diletantsky ve finále nanesl nový těs

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 18.09.2021
    Uskutečněno: 18.09.2021
  • konec sezóny 2019

Je to tak, včera poslední (asi) slunečný den, kdy šlo ještě krásně jezdit (u) Takže co je nového?! Jak jsem naposledy zmiňoval, brašny už nahradily plastové kufry, praktičtější a o něco větší! Do jara by měly dostat nov

Vloženo: 28.10.2019
    Uskutečněno: 28.10.2019
  • A jedeme dál

A jedeme dál ;-) Z Allegra koupené origo sedlo, vymyslel jsem si nové potažení- kombinace kůže/koženka a zadal to čalouníkům, které jsem naštěstí objevil v Ost. Zábřehu! Výborná spolupráce a výsledek přesně podle přání!

Vloženo: 16.07.2019
    Uskutečněno: 16.07.2019