Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník Tančouz
Vloženo 24.2.2010
Aktualizováno 30.6.2016

Přidána mlhová světla, centrální stojan, padací rámy a z praktického hlediska jsem vyměnil boční plastové 35 litrové kufry, které byly v ceně za duralové 50 litrové. Bude ještě osazen duralový kryt motoru a nová zrcátka

První dojmy - Ok.

Doplňky na motorce -

Z důvodu pohodlí a chutě podívat se do zemí, které zrovna neoplývají kvalitou silnic padla volba na koupi tohoto stroje. S jízdními vlastnostmi, se spotřebou a vlastně s celou motorkou jsem nad míru spokojen. Snad jediná nepatrná vada na kráse je, že ve srovnání např. s 12kou GSem se hůře zvedá na centrální stojan.

Tak jsem nechal vyrobit duralový kryt motoru a vyměnil jsem zrcátka. Kryt motoru nemá chybu a hlavně vypadá dost dobře a to samé je nutno říci i o zrcátkach. Nejen že dobře vypadají, ale také fungují. Jsou lomená a mají delší ramínka, takže v levém už vidím i za sebe.

Opět jsem provedl "nepatrné" vylepšení, a na Varana nechal osadit výfuky od firmy Leoš a Vincek. S nimi byl osazen i KNkovej filtr. Ten zvuk nemá kaz.

Možná je to divný, ale po najetí nějakých 500 km jsem zjistil, že se spotřeba s novejma vejfukama nepohla žádným směrem. Čekal jsem, že se třeba o půl litru až litr zvedne a nic. Nemůžu říct, že by mě to nějak mrzelo.

Musím se motorkářskému národu omluvit za špatnou informaci co se týká spotřeby s novejma vejfukama. Po dlouhodobějším testování jsem zjistil, že spotřeba klesla. Z toho důvodu, že jsem jezdil solo, plně naloženej, s koncovkama i bez nemohu říct s určitostí o kolik, ale šacuju to někde okolo čtvrt litru.

Opět dvě malé vylepšení. Koupil jsem Varánkovi hrazdu na řidítka a do přídavných světel místo žárovek H3 50W dostal H3 35W. Toto jsem provedl po tom, co jsem zjistil, že když rozsvítím všechny světla, tak se dobíjení pohybuje na spodní hraně a nemá cenu zkoušet, co ta elektrická soustava vydrží.

16.1.2011
Kvůli vylepšení pohodlí jsem pořídil vyhřívané gripi OXFORD OF 693. Podle plánku zapojení a toho jak je kabeláž připravena z výroby by se měl + a - pól připojit rovnou na akumulátor. Blbost. Když je zapomenu vypnout a chcípnu moto, tak i když jsou inteligentní a při napětí na baterce pod 11,5V se odpojí tak je problém na světě. Někde na fóru jsem se dočetl, že se mohou připojit za klíček a že to el. soustava vydrží. Já jsem zvolil variantu takovou, že jsem za klíček napojil relé přes které jsou připojeny gripi. Také jednoduché a připadá mi to jako lepší řešení. Dnes jsem je vyzkoušel. Teplota okolo 10 nad nulou, zapnuty na nejnižší polohu a v letních rukavicích pohoda.

10.8.2012
Tak jsme si udělali opět radost, a pořídili jsme celogelové sedlo od firmy BAGSTER. Najeto s ním 10 000 km a nemá chybu. Doporučuji.

20.9.2013
Protože mi lehce foukalo pod kšilt, tak jsem provedl průzkum a vyměnil stávající plexi za MRA. Nemá kaz. Teď se mi hlava ani nehne.

18.5.2016
Drobátko jsem zvětšil nabalitelnost Varadera.

Boro78
Boro78 napsal 16.08.18 v 22:48 10b.

Ta baba na fotkach je k maní? Alebo ju fotit mozes iba ty? :)

Stoupa80
Stoupa80 napsal 22.10.17 v 22:03 10b.

Moc pěknej Varan. Jasných 10 A nějaké takové sedlo by se mi taky moc líbilo. Tak snad někdy.

Jawamaha
Jawamaha napsal 18.05.16 v 23:14 10b.

Paní a Varan jsou hezky barevně sladěný

raid
raid napsal 18.12.15 v 12:00 10b.

to sedlo je super a celkově fakt pěkný Varan

sommer
sommer napsal 19.07.15 v 16:52