Jawa 350/638 (1984)

Vlastník Ivos
Vloženo 21.2.2010
Aktualizováno 18.10.2019

Osma plus ctvera a pav.Vše fungovalo na jednicku,udělaná dle mého a Šafiho nápadu(tím to mu děkuji) a kámošovi Vlastíkovi za práci.

První dojmy - Smrt!!!

Tuto mášu jsem koupil dne 21.8.2004 v Mladé Boleslavi.Celá koupě proběhla před zdejším vlakovým nádražím.Celé to trvalo asi 20min.Motku jsem si vybral podle (né moc kvalitního) fota na internetu.když jsem ji uviděl tak mě napadlo proč jsem tam vúbec jezdil.Barvu měla jinou než na fotce,lak opravený štětkou, ale nadalo mě to a projel se.Motor zněl fajn a ostaní se dá do kupy!Stejně už byla nějaká vize, tak co.Ještě standardní otázka:CO cena?Odpověď:sleva 500kč.Ok beru.Převlíknul jsem se do motohader (před nádrem!!!) a šup na benzínku.Natankoval jsem do plna a tradá směr Ostrava.Asi 40km za MB máša přestala fungovat!A teď začali neeervy:co jsi to koupil ty blbe atd.Volám typovi ale jeho telefén nedostupný!!!Hajzl,zloděj a lhář:to semě vše honilo v hlavě.Dal sem si cigáro a uklidnil se.Je to Jawa přece tak o nic nejde.Přehodim kohout na rezervu a valíme dál.Dneska už nevím přesně kde, ale nad Hradcem jsem najezdil nějaký ten kilometr (bloudil jsem) a až někde v Králíkách v zatáčkách zjistím další super věc:Motka v náklonu vždy jakoby spadla.Zkouším zadní kyvku ale ta drží.Zkouším zadní kolo a nevěřícne kroutím hlavou:zadni výplet kola je volný.Ok no musíme dál.Tankuju v Šumperku,zima,mlha,cigáro a kafe.Telefonuju kámošovi a domlouváme se že mi pojede naproti.Valíme dál.Další poznatek:trojka táhne jako ďábel ale čtverka umírá.Jak si tak jedu někde kousek za Bruntálem potkávám kámoše.Cigáro,odborná obhlídka,pochvala ze slušnosti a vyrážíme.Po pár kilometrech Jawka přestává svítit.Ten kousek ale přece musím doject!Chvíli bez světel chvíli s ale hlavně kámoše před sebou.Příjezd před barák,túrování,cigáro a fičák do garáže.Zmrzlé jak hovno v trávě konečně doma a začínám dumat co dřív.A začíná práce na Jawce.Mezi tím se naskytl kup PÁVa a o další zábavu je postaráno.)

krokoš
krokoš napsal 25.12.19 v 12:34 10b.

Pekná, aj ja som si takú kúpil , ale pred sťahovaním som musel všetko predať. Dobre, že máš PAV 40, lebo keby si mal 41 tak tie veci na tej záhradke by boli fest zaolejované, hahaha. Nech to jazdí.

Bundes
Bundes napsal 26.12.15 v 18:06 10b.

Perfektní popis

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 02.04.12 v 22:38

Moc pěkná Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu Pavika zavidim

Pája13
Pája13 napsal 04.12.11 v 19:43

Krásný páreček.Jasných 10 b.

lubin
lubin napsal 21.11.11 v 22:09

Tak ty jsi jediný kámo, u kterýho jsem našel stejný typ Jawy (kombinace motoru, plechů, nádrže ap.), jakou jsem měl kdysi já. Žádnou jinou takovou jsem nikdy na silnici nepotkal a ta moje byla originál. Byl to jakýsi mezityp mezi 634 a 638, dle mého vkusu mimořádně povedená kombinace. Měl jsem ji akorát stříklou v metalíze a na boku jakousi nálepku Lucky Strike v kulatém provedení. Ta Tvoje je krasavice. Dávám za 10!!!