ČZ 125/453 (1961)

Vlastník M.r.K.ČZ125
Vloženo 19.2.2010
Aktualizováno 28.3.2011

Původně sem chtěl jawu 125/355 ale vzhledem k mému finančnímu přísunu z ní sešlo ale narazil sem na tuto čz 125/453 bez TP a koupil jsem jí za neuvěřitelných 200Kč.Je to v podstatě ůplně to samé ale jawa je jawa.

[b]Zkušenosti s ní skoro žádné nemám protože vzhledem k nízké pořizovací ceně byl docela rozložený motor s prasklým karterem a oprava byla dlouhá.Ujel sem na ní tak pár desítek metrů před barákem.Ale i tak jsem nějaké zkušenosti pochytil třeba že i na ten slabej motor a mohutnou konstrukci docela táhne.Je to spíš na takové pohodové ježdění po asfaltu ale to že je dost měkká tak se sní dá jezdit i na polních cestách.V létě jí dopřeju nový černobílý lak a až budou prachy tak i nějaký ty blbosti (jako zrcátka,blinkry,sportovní filtr,snížení hlavy,nový pístní kroužky atd...). \r
\r
29.04.2010\r
Od mého posledního popisování se toho změnilo moc ale špatné na tom je že k horšímu.Po blišším zkoumání jsem přišel na pár nevratných poruch jako je třeba zadní brzda.Mezi ty závažnější patří poškozená elektroinstalace+zapalování,výfuk je zahnojený a děravý no práce je na tom kupa.Tak teď to lepší blinkry jsou již zakoupeny a o prázdninách se chystám na lak.Až udělám TP tak tam příde motor 175 kvůli vyššímu výkonu.

fichtlrider
fichtlrider napsal 07.03.12 v 20:10

jj jawa má takovej jinačí zvuk ale jednovejfuk čízy zase jsou hooodně spolehlivý a hoooooodně vydržej pěknej stroj 10b

M.r.K.ČZ125
M.r.K.ČZ125 napsal 02.06.10 v 21:20

rad bych vejfuk prodal ale sam sem ho vyměnil za jiny protože v něm byla díra cca tak 6cm široká proražená od stojánku a nesprávně zavařená vevnitř byl plný bordelu.

caue
caue napsal 25.05.10 v 21:58

Za tu cenu bych bral i ten vejfuk nechceš ho prodat?

klik
klik napsal 21.03.10 v 09:27

200 korun to neni mozne za tak krasnou motorku ale to je typ 453 a ne 351

M.r.K.ČZ125
M.r.K.ČZ125 napsal 21.02.10 v 20:14

Jelikož sem na tom ještě pořádně nejel protože sem jí dlouho dával dohromady tak nemůžu posoudit.Ale i tak s toho mála co sem na ní najel tak se mi zdá že dobře táhne na jedničku se dost staví na zadní,a to má špatný pístní kroužky.Jináč je to docela pohodlné svezení takže si jí nechám a budu jí postupně dávat dohromady.