Honda CBF 1000 (2006)

Vlastník BarčaXJR
Vloženo 18.2.2010
Aktualizováno 18.2.2010

Výstižně popsat...no tak to nevím . Prostě motorka, o které říkám, že je moc hodná. Zlí jazykové tvrdí, že je jaksi bezpohlavní. Není tomu tak.

Po pár dovolených na východě mi bylo jasné, že musím něco změnit. Buď kamarády a tím styl dovolených, nebo motorku. Na XJR se dost blbě jezdí endurácké vložky. Takže jsem chtěla něco jiného. Nejraději cosi jako Dakar od BMW, či něco podobného.
Takže, když mi Smrž v budějovické Hondě řekl, že pro mě má skvělou motorku a ukázal na CéBéeFku, tak jsem jen zavrtěla hlavou, že tohle rozhodně ne! S jedním cesťákem jsem se prala pěkných pár let. A to se mi moc líbil! A teď bych se prala zase s cesťákem, který se mi ještě k tomu ani trochu nelíbí.
Nenechal se odradit, donutil mě, abych se na tu ošklivost posadila a pokusila se na prodejně, na pětníku otočit. A ono to šlo jako po másle! To je můj první poznatek: úžasně snadná manipulace.
Přečetla jsem si pár testů a za krátký čas jsem si pro ni jela. Domů jsem si ji odvážela 6.12. večer. Zima, déšť, mokrá silnice, tma. Ani se mi do toho nechtělo. Ale jen do první zatáčky. Tam šla tak krásně, že jsem zapomněla na zimu, tmu a mokro a nejraději bych se jela pořádně projet.
Leden 2007 nám přál. Během prvních tří víkendů jsem měla najeto 1000 km a byla čím dál tím spokojenější.
Ta motorka dělá přesně to, co motorkář chce! A ještě k tomu něco navíc. Je ochotná se nechat rozdráždit, vytočit a jet docela svižně. To jsem od ni nečekala.
A pak nás čekala první zkouška ohněm. Rumunsko. Jedna z cest byla na mapě, ale v reálu to jako cesta zrovna dvakrát nevypadalo. No, né že by byla CBF enduro, to ne. Ale s XJR bych to tady fakt nedala. CBF to zvládla poměrně v pohodě.
Po pár set kilometrech v kuse má člověk chuť jet dál. Nic, ale fakt vůbec nic nebolí.
Prostě je skvělá!
A že se mi nelíbí?! No a co? To není důležité!...A nakonec, když se tak na ni podívám...ono to není tak zlé

baruš20
baruš20 napsal 05.09.11 v 10:11

Jmenovkyně na mašině Hodně šťastnejch km

Jízda
Jízda napsal 30.01.11 v 09:35

pěkně napsáno leč málo foteček ale i přesto dávám 10b věřím že je doplníš

Ales600
Ales600 napsal 17.11.10 v 17:39

Krásná motorka a hezké povídání ať slouží a přeji spoustu pohodových km jasná 10

KAMI-kadze
KAMI-kadze napsal 09.11.10 v 21:14

Výborná recenze motorečky. Máš můj obdiv. Přeji hodně šťastných km. Dávám 10b.

Charlie_KM
Charlie_KM napsal 06.11.10 v 07:19

velice povedená recenze. Za ten textík bych připsal 20b (kdyby to šlo ). Ale alespoň 10b tam je. Hodně parádních kilometříků. K.