Husqvarna SM 125 (2006)

Vlastník Hinty
Vloženo 13.2.2010
Aktualizováno 13.2.2010

Velmi povedená, lehká, dvoutaktní "stopětadváca" s hravou ovladatelností a brzdnou silou, o kterou se starají známé a kvalitní systémy Brembo.

Tento kvalitní italský stoj značky Husqvarna jsem vlastnil více jak 22 měsíců, a za tu dobu jsme toho spolu opravdu hodně zažili. Husa se nezalekla rozpálené silnice v perném létě, brzdy nevykazovali ani malinké známky únavy, neboli přehřátí. Na druhou stránku věci jsme měli docela problémy (spíše já =) ) na mokré trávě, bahně, a celkově na všem, co si moc nerozumělo s pneumatikami Dunlop SportMax, což bylo prakticky všechno, krom asfaltu . Z hlediska lehounké konstrukce ( círka 110 kilogramů ) a výkonných brzd se s ní dali dělat občas až nepěkné psí kusy, ovšem jediným zádrhelem byl pro mě prakticky nulový zátah při nízkých otáčkách pro jizdu krokem, ale... Co bych taky chtěl, od 2T, ovšem, koho by to nebavilo vytáčet motor do někdy až ke 13 000 ot./min, tak ten na Husu nepatri... Cele spektrum otáček se prolína se šestistupňovou manuálni převodovkou, která mému stroji nadělila max. rychlost tachometrových 130km/h, což mě bohatě postačovalo, protože to, co jsem oproti jiným 2T 125ccm ztratil na rovinkach, jsem hravě doháněl v zatáčkach, na brzdách a výjezdech do kopců, a diky kapalinou chlazeném motoru mohla být v provozu na motokrosové trati i několik hodin, ale to uz sem si zas nedával já . Pokud by někoho zajimala spotreba v těchto podmínkách, tak se mě prosím neptejte, já sám to radši vědět nechci. =)

Klady:
- jízdní vlastnosti, výkon, převodovka
- brzdový systém Brembo
- trakce, výkony v terénu

Zápory:
- spotřeba benzinu a oleje (veliká, ale na 2T témeř v normálu)
- světla
- vysoká návykovost na klikaté okresky

Tech. info:
Hmotnost: 114 Kg
Výška sedla: 870mm
Motor: - dvoudobý kapalinou chlazený jednoválec
- 11Kw při 9 500 ot./min

Martic napsal 19.02.10 v 12:19

Huska jak vix .

Hinty
Hinty napsal 13.02.10 v 23:03

par z nich jich mozna bylo i bezpecnych ale dky =)

WhiteS
WhiteS napsal 13.02.10 v 19:30

Suprovej motárd! Krásnej vzhled, dobrej výkon a prostě Husqarna! Jasných 10 bodů! Hodně bezpečných kilometrů, Whites