renocar_unor

ČZ 175/470 (1967)

Vlastník ROURA
Vloženo 11.2.2010
Aktualizováno 30.7.2012

ČZ 175 470 má jednu velkou výhodu mezi dalšíma výhodama, a to takovou, že 19kám kolům odolá málokdo.
U mě tomu není jinak =D

ČZ 175 470, která na mne čekala a ani o tom netušila 30 let v hnusném vlhkém chlívku. Byla zajisté ráda, že jsem jí odtamtud vysvobodil dřív, než se proměnila v hromádku rezu s motorem uprostřed..
Ani by mne nenapadlo, že v dnešní době mohu ještě takovou motorku dostat i s kytičkou sedmikrásek pro babičku, od téměř neznámého člověka. Jistý starší pán byl hajný a tato Číza mu kdysi sloužila jako služební motocykl do lesa. I přesto je na motorce znát víc působení času než špatného užívání.
Můj obdiv si získala hned po tom, co jsem nalil do karburátoru benzín, zkontroloval svíčku, zapojil novou baterii a dupnul na startpáku. Motocykl, co má nalítáno přes 70 000 km a rozbitý tachometr, mezi tím třicetiletou pauzu, chytnul teměř na první crnknutí. Aby zase té chvály nebylo moc, tak si Číza vynutila výměnu ložisek na klice, jelikož klec v pravém ložisku, která má být mezi kuličkama, tam prostě nebyla..
Přes léto prošla zkouškami všeho druhu, ve kterých, na to v jakém byla stavu prošla na výbornou a tím si vysloužila v zimě roku 2009-10 kopletní oživení.

Jaro 2010: Motorka hotová, jen jezdit! =D Práce mě to stálo víc než dost, tak doufám, že ta číza bude mít semnou slitování a najezdíme spolu pár kilometrů bez poruch =D
Ještě tedy zbývá dodělat výfuk a nádrž do chromu, až budou zase nějaké ty finanční prostředky.
Veteránské doklady jsou zatím ve fázi zařizování, ale na to projetí po okolní krajince mi musí zatím stačit trocha odvahy a chutě.

Nějaké ty fotky z renovace:

Přeji všem majitelům těchto výtečných motocyklů spoustu dalších najetých kilometrů..

Čmoud
Čmoud napsal 02.04.14 v 06:44

To jsem netušil,že hajný lítal na bájném Fénixi

Křesťan
Křesťan napsal 16.10.13 v 18:23

Tomu říkám proměna

Marekh22
Marekh22 napsal 04.12.12 v 06:34 10b.

Dobre si ji zpravil. Nadhera.

fichtlrider
fichtlrider napsal 20.11.11 v 16:19

pěkná vypadá nejen na fotkách ale i ve skutečnosti jasnejch 10b

Lukáš-lk
Lukáš-lk napsal 09.10.11 v 22:12

paráda taky mám jednu 470 i s živejma dolkadama, ale moc jsem toho na ni ještě nenajezdil (je ustájená u dědy, takže jenom občas vyženu pavouky z laufu, domu se mi zatim nevejde )
přeju, ať pěkně vrčí