Honda CBR 1000F (1992)

Vlastník Mataludo
Vloženo 7.2.2010
Aktualizováno 27.10.2011

Mataludova Hirošima - Honda CBR 1000F
Rychlá a velice silná motorka. Používal jsem jí roku 2010 - 2011 k delším výletům a rychlému odlovu tzv. FTF v Geocachingu.

Byla to otevřená USA verze v TP 103 Kw. Jediné co se mi nelíbilo byla velká hmotnost 270 Kg.

V zimě roku 2009 jsem udělal rozvody a motor šlapal jak hodinky. Spotřeba benzínu se pohybovala od 5,1 litru/100 km při striktním dodržování předpisů až po téměř 10 litrů při brutální nakládačce. Spotřeba oleje - dle posledního měření byla cca 1/2 litru na 1000 km.
Je to sice trochu vyšší hodnota, ale protože je zde předepsaný nejlevnější motocyklový olej 10W40 - (já používal Denicol Biker 4T za 130 Kč/L.) tak olej peněženku nijak nezatěžoval.

Se startováním nebyl problém ani po delším stání a startovala na dotek - za předpokladu že byl dobrý akumulátor.

V minulosti jsem již několik motorek měl - kromě nespočet strojů východního bloku (Jawa, MZ) i Hondu VF 750F a Kawasaki GPZ 500s. Ovšem tato litrovka byla v poměru cena-výkon-pohodlí jednoznačně nejlepší!

Krátké video tohoto motocyklu je zde: www.youtube.com/watch

Po rovných 10000 km bezporuchového provozu kdy mě opravdu nikde nenechala, motorka putovala do světa a pokud ji nový majitel někde nenavalil, věřím že brázdí silnice dodnes.

C.B.R

Pabol napsal 07.03.10 v 09:18

Moc pěkná

daevy
daevy napsal 09.02.10 v 19:32

moc pěkný stroj ,tahle mašina má pořád co ukázat!!

green
green napsal 07.02.10 v 23:06

Toto je hodně povedená motorka, nejen že dobře jede ale má i super nadčasový vzhled.