Honda CBF 600S (2004)

Vlastník akashi
Vloženo 6.2.2010
Aktualizováno 13.4.2014

Má jedinečná modrá kráska, které říkám Safira..

První dojmy - Super bezva naprosto úžasný zážitek. Padla do ruky, i zadnice si hověla a vítr kdyby mohl do vlasů, by vál tak přepychově, ještě bych si vzal i dlouhý modrý šál, by za mnou na mé moto krásně vlál...

Má Honda Safira..
Jsem jejím druhým přítelem, ten první s ní projezdil cestou necestou 8534 km, nastoupil jsem na ni a jsme svoji od června roku loňského (2009). A jak jsem se dostal zrovinka k Hondě a ještě k tomu k cbf s obsahem 600ccm ? Inu, jezdil jsem si to dříve pro trochu poznání jedné stopy na Súze - pětistovkovém to géesu, stařence téměř dvacetileté s kilometry před stovkou, ale v dobré kondici ..a tehdy mi jednou tak při pojižďce skvelý kamarád ( zzzhonda ) nabídl svoji stříbrnou cébéefku šestistovku, abych se na ní zkusil svézt. A učarovala mi, je mi jako padená se svou téměř dvoumetrovou výší jsem s ní hezky slazený, pak mi ji půjčil ještě na samostatnou projížďku, na které jsem sám sebe, po téměř stošedesáti kilometerech ujetých na moravě i vysočině, nemusel mnoho přesvědčovat a jal se hledat na sítích, neboť na novou jsem se zatím nezmoh, zda je k dispozici nějaká v mé oblíbené barvě.. a byla! .. Jel jsem si pro ní do Vysokého Mýta, kde v motocentru b&b na mne čekala. Vypadala jako nová, málo měla za sebou, už při první projížďce jsme se sladili jako jezdec se svým drakem (pozn. tematicky z knih Eragon, Eldest a Brisingr, které doporučuji, moc pěkné fantasy čtení). Teď když tohle píši, má má honda na svém měřiči téměř 16 tisíců kilometrů, byl jsem podvakráte v rakouských alpách a něco najel po moravě vysočině jižních čechách a na hradecku.. je to teď pro mne asi to nejhezčí, co můžu prožívat.. jízda na mé moto.. :) Tento Hondí typ cébéef v tomto 600ccm obsahu, je pro pohodáře, kteří mají smysl pro tempo i velmi zatáčkovou silnici a zároveň mají rádi přiměřenou spotřebu.. alespoň podle mě :o) Tímto zdravím úplně všechny cébéefkaře ! :o) ..a ostatní jesdnostopé jezdce samo taky :D

Zážitky s mojí moto: V červnu 2010 jsme dojeli přes Dolomity až k moři v Itálii, ale musím říci, že Itálie nás moc nebaví, je tam příliš mnoho rychlostních omezení a tak než se člověk někam dokodrcá, ztratí příliš mnoho času.. A navíc ti italové .. to jsou piráti silnic, na ně nemají ani pražáci :o)) Dolomity jsou nádherné, ale silnice nic moc .. každopádně máme stále nejvíce v oblibě Rakouské Alpy :o)

7.2.2011 - Zakoupil jsem svojí krásce pěkný nový laděný lauf značky BOS s vyjímatelnou homologační vložkou. Má teď mnohem zajímavější zvuk, zkoušel jsem i bez vložky, ale protože rád cestuji i mimo ČR, tak si raději zvykám na zvuk s vložkou.. je příjemný a je zajímavý při více než 10tis. otáčkách :o) 3.4.2011 - tak máme najeto krásných 25 tisíc, mašinka má čerstvě po servise, kde mi sladili karbecy udělali ventily a dali nové svíčky.. Ještě jsem k tomu přidal nová širší zrcátka, taková jaká se dávaly na model CBF 600 S od roku 2006 (kdy proběhl lehký facelift v podobě změn zrcátek a přechodu z oranžových na čiré blinkry) .. teď se dá konečně říci, že vidím dobře za sebe, což je velmi příjemné.. už se nemusím na moto různě kroutit, abych viděl co se to šine za mnou :o) .. no a ještě jsem si nechal dát palubní zásuvku, takže už nemusím napájet svoji GPS výhradně z baterií a také jsem na řidítka přidal malý teploměr, člověku se někdy při večeru hodí vědět, jestli už není moc zima :o))) No a ještě jsem svoji krásku nechal vybavit kapkou pohodlnosti pro jezdce a to vyhřívanými gripy, origo od hondy byly sice nelevné, ale zato hřejí naprosto báječně 360 stupňu dokola a po celé délce, mají 5 poloh nastavení a ovládání snadné přes jedno jediné tlačítko.. vcelku luxusní.. :o) Vyrazil jsem na první letošní delší projížďku do Bílých Karpat a najel krásných 333 km. Gripy jsem dal na 20% tepla a bylo to akorát i když byla okolní teplota kolem 19 stupňů..

13.4.2014 Tak má kráska již má najeto 38 000 km, stále jezdí­ báječně, žádné závady, jen spousta hezkych zážitků z cest, vloni jsem jezdil jen po Č?R, ale letos dáme zase nějaký delší­ výlet, ať si žena doma povídá co chce Jsme už spolu s mojí­ moto po pěti sezónách tak říkajíc "jedna ruka". Spousta motorkářů často mění své motorky, já jsem však věrný své modré krásce a dokážu tvrdit, že se jí­ nikdy nebudu schopen vzdát, možná bych mohl mit někdy ještě jednu jinou moto, ale tuhle bych si stejně nechal. Můj táta právě prodává svoji Hondu CBF 1000, na které toho příliš nenajel, má namotáno pouhých 8500 km, kupovali jsme si své hondy oba v roce 2009, trošku mne mrzí, že jsme si spolu ani pořádně nevyjeli, já najel doposud 30 tisíc km a on sotva 5 tisíc, ale co, už je to starší pán, letos oslaví­ pětašedesát, kdo ví, jestli já v jeho věku budu ještě taky jezdit ...no, myslí­m že jó, neboť mne to fakt moooc baví­ a to jednoho jen tak nepřejde

...jo, akorát teď krapet častěji měním gumy, na první­ch Bridgestone jsem najel spolu s první­m majitelem dogromady téměř patnáct tisí­ců kilometrů, na druhých 13 tisí­c a na tě­ch třetích už jen sedm a půl... ..nu uvidí­me jak dlouho vydrží­ čtvrtý gumy (držíme stále značku, Bridgestone rulez) ... jo a v 35 tisících jsem dával své krásce novou řetězovou sadu... nu, neví­m, jestli ta druhá sada vydrží­ také takový nájezd, když už nám i ty gumy tolik nevydrží­ ...ale aspoň nám to dobře jezdí­

skosik
skosik napsal 05.10.16 v 20:52 8b.

Ten lauf nevypadá špatně,škoda,že jsem ho nemohl slyšet. Kde jsi ho sehnal?

galejnik
galejnik napsal 11.04.15 v 07:15

Klasický kousek. Přeji spoustu dalších zážitků

piff
piff napsal 08.12.14 v 19:30 10b.

Pekne jsi jí popsal přeji hodne šťastných kilometrů

Kali-b
Kali-b napsal 05.12.10 v 11:35