Kawasaki ZZR 1400 (2009)

Vlastník mavr
Vloženo 5.2.2010
Aktualizováno 1.9.2021

NEJ NEJ NEJ, je prostě TOP v daném segmentu. A jede hodněěě. (Koupeno a psáno v roce 2010)

První dojmy - První dojmy se vždy nesou v duchu velkého očekávání, radosti a velkých plánů. Motorka je věcí emocí a NE chladné kalkulace. A tak to mám já..

Vynikající brzdy a motor nemá konkurenci. Těžko dnes někdo pochopí jak složité bylo sehnat ji v zelené barvě Kawasaki, zelená se začala vyrábět po pěti letech od zahajení výroby. A nikdo nebyl schopný říci, jestli se znovu do výroby dostane. Výhradní zastoupení pro ČR, bylo rychle se mnou hotovo.. není a nebude. Jenom stačilo si dát práci.. a jedna jediná se přece jen v Evropě našla. Těžko popsat tu radost.. že bude moje. Dílenské zpracování na jedničku. A hlavně kluci z mojemotorka ji dokázali sehnat za velice příznivých podmínek . Aktuálně se těším na první jarní slunce. Motorka má najeto 0km.

Pět let v sedle uběhlo jako voda, a na srdci hřeje spousta pěkných vzpomínek a doufám, že mne další ještě čekají.
Ale popořadě :
Motorku jsem měl vyhlédnutou jako logického nástupce mé stávající ZX-12R, jen se ne a ne dočkat té správné barvy.
Motorku jsem poctivě zajížděl, přiznám se, že to bylo pro mne docela utrpení. Chtěl jsem to mít co nejdříve za sebou, tak jsem neváhal pro to ledacos udělat. Například po práci v pět odpoledne nasednou, nasměrovat se na dálnici buď na sever nebo na jih .. a při stodvaceti se nechat předjíždět kdejakou dodávkou .. a trpělivě čekat až to budu moci otočit buď na hranici s Polskem .. nebo Slovenskem. Do toho poctivě vložené okrsky, aby žádný jízdní režim nebyl ošizen. Jo a nabídky od nejvěrnějších kamarádů, kteří by zajíždění se mnou sdíleli.. se samozřejmě jen hrnuli.. takže všechno sám.
Povedlo se a já mohl konečně nechat vyměnit olej po tisíci, a trošku přidat…
Pomalu se dostáváme na začátek léta 2010, kdy nadšení ze zelené královny bylo (a stále trochu je) na vrcholu , s motorkou jsem srostl pro mne na nejvyšší možnou úroveň a opravdu si ji užíval naplno. opravdu NAPLNO Standardně jsem měnil pneumatiky v poměru jedna přední a dvě zadní. Zůstal jsem věrný Bridgestonkám, od výrobních BT-14, přes BT-16PRO, T-30 a T31 , s pneu spokojenost, krom Pirelli ANGEL - výroba Čína a u těchto pneu zatím pětinásobek závažíček u nové pneu. Pneu kupuji u svého dvorního dodavatele Bestpneu, čímž Davida Kubjáta zdravím a doporučuji. Průměrný nájezd na zadní pneu cca 4000km, při toulání světem jsem měl rekord okolo 7 tis.km na zadní pneu. Důvod proč Bridže….. jediné pneu, které se vyrábí pouze v Japonsku, pro mne alespoň malá záruka kvality, že to jako u konkurence druhovýroba třeba v Malajsii nezvrzne.
Dodržuji servisní plán výměn, pravidelně brzdová kapalina, KN vzduchový filtr pro úžasné výkony jsem neosadil, můj ověřený názor je ten, že včas měněný papírový, udělá motoru větší radost. S olejem jsem přešel od Elfu ke Shell 10W-40. Olejový filtr KN, dostalo mě jak to mají uděláno na obyčejný klíč, prostě chytré řešení
K příslušenství, originální držák topcase, dám si tu práci jej nasadit jen na turistiku, držák navigace, konektor pro zásuvku a nabíjení CTEK, kryt zadního sedla a trochu ty poladěné výfuky ? Pokud jedem za turistikou dám si tu práci a přijde montáž titanových originálu. Mám změřeno, že ten litr spotřeby navíc a dunění v makovici mi za to při cestování nestojí.
Pro rok 2011 jsme se dohodli, že by nebyl špatný nápad se podívat na motorkách k moři, tak jsme projeli Chorvatsko,Srbsko, Kosovo, Černou Horu a Albánii. Nezapomenutelný výlet, a spousta krásné krajiny. Malá perlička, když jsme stáli na hranicích do Albánie, tak jsme potkali pár Čechů s „T“ na značkách a lze těžko popsat jejich výraz, když viděli mou naleštěnou královnu jak se chystá na cesty do země, ve které to „oni“ zkušení majitelé velkých endur několikrát položili… Jojo byl to zážitek, a o tom kolik času mi dalo dostat všechen prach nasbíraný v Albánii zase dolů.. bych mohl napsat manuál.. a od této zkušenosti .. zůstane na vždy papírový vzduchový filtr :- ) :- ) Tato cesta mi dala ještě jednu zkušenost a to jednodenní cesta domů z důvodu pracovních povinností, tedy cesta z Albánie domů na jeden zátah a to 1386 km v kuse. Vše bez problémů, až na zápěstí, které potřebovalo delší čas na zotavenou.. prostě sportovní posez a tvrdé nastavení podvozku má svůj limit. Jinak 7 tis. km v sedle za 10 dní, by mělo dát určitý obraz o cestovních možnostech tohoto stroje. Počítač ukázal na konci docela optimistickou spotřebu 5,3 litrů. V srpnu jsem přidal ještě kolečko po Alpách a nemůžou chybět ani fotky z Hochalpenstraße.
Další roky se u mne nesou ve stejném duchu, kdy zelená královna má své výsadní místo v garáži, jen už těch kilometrů za sezonu není tolik. Sezona 2015 znamenala najetých necelých dvou tisíc km.

A teđ v září 2018 i po těch letech mi dělá pořád stejnou radost.. pořád je z ní párkrát do roku turistka .. kdy dáme 700 km za den .. a mé oblíbené trasy 300 km kolem komína zvládá stále na jedničku. Na motorce nic vidět není .. ale já si připadám nějaký starší D

2021 - motorka pořád dělá radost, mou vinou jízda je v daleko poklidnějším režimu :- D a s najetými 40 tis.km pořád šlape jako jako hodinky, s výměnou spotřebních věcí se už musí intenzivně počítat.

XLV
XLV napsal 14.04.23 v 15:19 10b.

Krásná klasika

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 06.04.23 v 10:53 10b.

Ty se toho prostě nebojíš. A to se mi líbí. Jak je to s tou H2?

PokyXX
PokyXX napsal 22.12.21 v 16:53 10b.

Zdar...když mašinu pořád máš a stále tě ještě baví určite bych zkusil novější ročník 2016+... měl jsem obě a ta druhá je o pořádný kus dál. Kromě jiného tak i po 40 000km (dvě sezóny) mě holka dokázala překvapit jak umí ve dvou zatáhnout když je potřeba

context
context napsal 30.10.17 v 18:28 10b.

Krásna kawa přeji hodně najetých km bez nehod a hlavně krátkou zimu

eddie80
eddie80 napsal 07.08.17 v 22:50 10b.

Nadherna nuklearni masina v te nejlepsi barevne kombinaci