Jawa 90 Roadster (1969)

Vlastník Jupi
Vloženo 31.1.2010
Aktualizováno 31.1.2010

Výkoná dvoutaktní motorka s rotačním šoupátkem, i když sem předpokládal že bude poruchová, tak je to celkem držák, až na to že dost odrovnává svíčky, takže ty je potřeba mít vždy sebou.

Jedná se o mojí poslední (třetí) devadesátku co sem si přivez domů, byla nepojízdná a bez TP, cena asi něco kolem 9000, přesnou cenu si už nepamatuji. O prázdinách roku 2009 sem se pustil do opravy, vyndal jsem motor a šoupnul jsem tam jiný motor, který házel jiskru a vypadal že by ještě moh ,,žít". Změnil jsem zrezlá říditka a trochu méně zrezlá s hrazdičkou, upravil brzdy, protože ty byly kompletně odrovnány, problém sem měl taky s uložením zadního kola, tak sem se rozhodl že nepoužiju kryty řetězu. poté byl jen problém že zadní tlumiče byly velmi tvrdé. Když jsem měl moto kompletní, objevil se menší problém, svíčka dávala jiskru a benzín se do válce dostával bez problému, šoupátko fungovalo správně. Vše se vyřešilo po výměně cívky jak na alternátoru tak indukční cívky. Nyní je moto v pojízdném stavu, jezdí, brzdí, svítí sice jen přední světlo, ale jede jak drak, na to že by nutně potřebovala výbrus a komprese je taky na prd. S motorkou jsem velmi spokojen i když jsem slyšel že se jedná o velmi nepovedené motorky, které jsou plné problémů, tak můžu říct že moje 90 se tomu naštěstí vyhýbá :)

Jupi
Jupi napsal 01.02.10 v 15:01

Díky za komenty, sem rád že jsem narazil na povedenou. Venco, nebude ta je dědoušovo, ten by mě zabil, už jsem mu jí jednou vylágroval

Milan1963
Milan1963 napsal 01.02.10 v 11:05

Máš štěstí na povedený kus,tak at Ti dělá radost,přeju hodně pohodových kilometrů!10 bodů.

Šulín-Venca
Šulín-Venca napsal 31.01.10 v 18:36

jupi a co ta crossova ta nebude

Waldas28
Waldas28 napsal 31.01.10 v 16:12