Simson S 70 (1983)

Vlastník LochneSS
Vloženo 30.1.2010
Aktualizováno 5.12.2010

Simson S51/1 Enduro 12v z roku 1983 předělaný na 70 ccm.

Motocykl vlastním od 15.3.2007, původní předpotopní "padesátka" byla časem kompletně zrekonstruovaná. První zásah byl do motoru, byla provedena generální oprava, která zahrnovala přestavení motoru na 70 ccm. Potom se prováděly různé menší opravy a pomalu se nakupovaly nové díly.

Teď je motocykl poháněn jednoválcem o objemu 70 ccm, nasává z karburátoru Bing a ten si zase bere vzduch ze sportovního filtru. Spaliny se vyfukují do originálního výfuku, který přišel o celý vnitřek tlumiče, tím bylo dosaženo lepšího zvuku i výkonu. Motocykl je obutý do nových pneumatik Heidenau, které drží na nachromovaných ráfcích. Na motorce jasně září stříbrná metalíza. Musely se koupit misky řízení, všechny stupačky, dvojsedlo, zrcátka a mnoho dalších věcí, však fotky napoví víc

Na motocyklu byla provedena kompletní výměna elektroinstalace, v motoru se nyní kolem nového snímače točí nový magnet. Chlubit se taky může novou indukční cívkou, či elektronickou zapalovací jednotkou.

Se svým strojem jsem velmi spokojen. Po tom, co se vyměnila veškerá elektronika, stal se Simson spolehlivým strojem. I přes občasné problémy mám tento stroj velmi rád, je v něm kus mě samotného a nikdy bych ho neprodal

Straips
Straips napsal 29.05.12 v 18:43

Tak stylovka parádní 10b

DjMicho
DjMicho napsal 05.06.11 v 14:14

Aspoň nějaká konkurence v rychlosti moc lidi se do 70ccm už nepouští stoji to už slušnej majelant..

pliczb
pliczb napsal 05.11.10 v 21:45

Moc pěkně sis s ním vyhrál. Dávám určitě 10 b, krom jiného, i za fajn deník a fota

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 29.08.10 v 12:53

pěkný to si zaslouží 10b. přeju plnou nádrž a silnice bez chlupatejch

Fox8
Fox8 napsal 08.04.10 v 07:23

Hezký simson opravdu paráda. Krásně jsem is zkrátil vyučování počtením tvého profilu :D dávám 10b.. Přeju mnoho šťastných KM