Jawa 250/623 Bizon (1972)

Vlastník stevan
Vloženo 17.1.2010
Aktualizováno 26.11.2010

Dobová sportovní úprava motocyklu Jawa 250/623 Bizon

V letech kdy i na seriové stroje Jawa se stály fronty jediná možnost jak se přiblížit moderněji vyhlížejícímu sportovnímu motocyklu,které jsme znali např.ze Světa Motorů bylo jej prostě přestavět.Takže pední kapota vystrouhána z škvárové tvárnice následně olaminována,přední světlo Fiat 127-Carello,blinkry Avia upraveny,zrcátka sportovního typu Beskyd sport,sportovní řídítka domací výroba,přístrojový sdružený panel základ škoda 100,uzamykatelné vičko nádrže-vyrobeno,výfuky zkráceny vyrobeny koncovky.Moto celkově nově nachromováno,lak červená relly-Tatra s černo bílým pruhem.Nápisy dělal písmomalíř.Na foto ještě neočalouněné sedlo,pak koženka.Zadní světlo autobus Karosa,blatník domací výroba.Motor převrtán použity písty 350 zdvih 58,vrtání 58 takže čtvercový motor,leštěné kanály,snížené hlavy a Jawička jela jak šlak.Bylo mi krásných 17 a kdekoli jsem s ní přijel byla středem zájmu nikdo nevěřil,že se nejedná o prototip,ale vše bylo uděláno doma na koleně.Po čase prodána -přechod na čtyřtakta.Pro veteránisty jenž se do mne obují:Byl rok 1983 a spousta takových motocyklů lidi používali na běžné jezděni do ,práce,hajný do lesa a odvoz kde čeho!Já si s láskou postavil sportovní motocykl s toho co tu bylo na jezdění srdcem

Dolin
Dolin napsal 09.08.22 v 14:22 10b.

Dalo by se emailem zaslat dobrý sken fotek tohoto motocklu do plánované knihy? Děkuji
(když tak SZ)

Marty68
Marty68 napsal 30.05.18 v 15:38 10b.

zdařilá srdcová stavba.

Podas
Podas napsal 09.06.16 v 06:41 10b.

hele, aji já mám cosi podobného. Takže za mě 10

pp377
pp377 napsal 05.03.16 v 20:24 10b.

Tehdy to tak bylo. Moc zdařilé.

Kawapetr
Kawapetr napsal 27.01.15 v 16:05