ČZ 215 SuperSport (1975)

Vlastník Sojky
Vloženo 13.1.2010
Aktualizováno 13.10.2012

Jedná se o můj projekt "ČZ 215 SuperSport", jako základ poslouží ČZ 175 typ 477. V plánu je úprava na klapkové sání, větší karburátor, stočení kliky a úprava obsahu na 215 ccm. Dále v deníku se dozvíte vše o probíhající úpravě.

Chce to hodně času, vybavenou dílnu, finance a hlavně odvahu se do něčeho takovýho pustit. Zatím jsem ve fázi kdy mám hotový návrh a pracuju na klapkovém sání. Mezikus na klapku i kartery už mám vyfrézované a teď je musím dát zavařit. Doufám že to svářeč nezkurví a moc se mi to nezkroutí. Tak kartery jsou zpět od svářeče, zavařil to pěkně. Zarovnal jsem je, převrtal všechny díry a dopasoval převodovku. Pokračování příště.

mzrider251
mzrider251 napsal 20.02.15 v 20:25

konečně pořádný motor - až to bude hotové určitě udělejte nějaké video jak to letí :D

sochy24
sochy24 napsal 29.11.14 v 20:02 10b.

Ahoj

Tvůj projekt je velice zajímavý..na mé podmínky až moc náročný. Ale zabývám se již delší dobou úpravou mé ČZ 175 477.1 ..leštění kanálů,sespárování,ložiska,tlak atd... ale stále jsem nedokončil myšlenku převrtání vložky..jaký si použil píst. Podle fotky to máš dost převrtané . Já svůj tym mám ale nejsem si jistý...a tvůj průměr převrtání by na to celkem seděl. Akorát by to podle mích vypočtů byla 209ccm. Chápu,že to tu nebudeš psát veřejně,proto dávám svůj email ,, osochurek@seznam.cz " a budu moc rad,když se mi ozveš. Děkuji...

kuchta50
kuchta50 napsal 13.02.14 v 09:14

Zdravím,tak tohle je fakt bomba.Taky jsme před 35 lety předělávali motky-ale Jawy.Na Žižkově v Jeseniovce měli písty s kroužky na 10 a 12 výbrus.To nám převrtával pan Štajner ve výzkumáku Jawy,k tomu jsme zvětšovali sání a větší karburátory,upravovali jsme kanály a leštili vnitřek,co šel.Tochu se převařily rámy.Předky jsme dávali z motokrosu a předělávali jen záchyt reakce brzdy,no bylo to na koleně,ale ta radost.Samozřejmě vzhledový facelit úměrný době.Chodilo to jak z praku,pokud jsi to držel na plný,tak se to zrovna tak i zadíralo,ale stálo to za to.Ty jsi jiná liga,tak Ti držím palce,abys to dodělal a hlavně ať jezdíš.Už jsem starý fotr,ale každý takový pokus mi dělá radost,tak se snaž.

s4r
s4r napsal 19.12.11 v 19:40

Pecka, držím palce! 10b!

novaciny
novaciny napsal 11.06.11 v 11:30

Spousta užitečných dílů, samolepek atd. http://www.ceskemotocykly.eu/