Ducati Monster 620 (2002)

Vlastník Pájinka
Vloženo 8.1.2010
Aktualizováno 30.5.2014

Moje první motorka. Dovoz z Itálie, zakoupen zcela v originálním stavu v září 2006. Jsem druhou majitelkou a troufám si říct, že i poslední.
Já už ho prostě nedám:))

První dojmy - Tak tenhle sloupek vyplňuju jen kvůli úpravě fotek, jinak mě to nechce pustit! Jako chtít po mě první dojmy z jízdy před skoro 8lety je kapku ujetý... Padla jsem z něj prostě na zadek!!! Jasný?!!

Koupí téhle Ducatky se mi splnil můj velký sen:)
Jsem řidič samouk, začátky byly leckdy docela úsměvné, bez pár drobných "karambolů" se to samozřejmě neobešlo, ale Monster je motorka, která hodně promine a hodně naučí.
S Montíkem najíždíme na 6 sezónu a máme za sebou společných 40.000 km!!
Je lehký, snadno ovladatelný, nízké otáčky jsou pro mě výhodou, výkon není pro střelce, ale pro pohodáře, kteří rádi cestují a pro bikery milující zatáčky.
Do zatáček ho tedy opravdu přemlouvat nemusím, jen mám i po letech značné rezervy...vím, co tahle motorka dokáže pod zkušeným jezdcem.
Hned první úprava bylo namontování padáků, doplnění štítku( bez něj je víc naked, jenže při větru a dešti štítek více než oceníte) ale hlavně laďáky!
Tyto jsou značky RP, díky laďáčkům jsme na motce shodili 10kg váhy, lehce se zvedl výkon( já to tak aspoň cítím, s originál výfuky byl ten motor jakoby přidušenej a od výměny dá víc) a hlavně ten zvuk nemá chybu!! Na ten jsem hrozně hrdá:)))
Dále výměna zadní krovky za karbonovou, vyleštěné svody a pod motor byl přidán klínek. Některé plastové příšernosti na motorce se jednoduše přelakovaly,nebo vyměnily.
Mezi nejnovější úpravy patří barva motoru, černo zlatá kombinace je decentní, ale vyniká. Taky jsem dala přešít sedlo a na zakázku pro mě kamarádi vyrobili jak držáky na brašny, tak i nový štítek černé barvy. Většina úprav je přes kamarády, nebo Míru Peterku, kde Montíka servisuji.
Už jsem slyšela hodně narážek na stroje Ducati, ale myslím, že to až tak žhavé nebude. Na Montíkovi jsme každý rok postupně vyměnili něco zásadního, ale nic nebylo kvůli závadám materiálu, či z jiného důvodu. Prostě a jednoduše to bylo opotřebené. Už máme za sebou i GO motoru, zhruba v 86.000 km, asi to tak nevypadá, ale Montík má najeto 90.000,-, pokud si tedy původní a jediná majitelka přede mnou nehrála s tacháčem. Škoda, že se ke němu nechovala líp, jinak by to GO přišlo mnohem déle.
Takže teď mám vlastně motku jako novou:)
Na Montíkovi lítám od začátku se svojí segruškou a musím říci, že mi tenhle způsob cestování vůbec nevadí.Při jízdě ve dvou se cítím dobře a lépe klopím, spíše musím ještě vypilovat jízdu sólo:))
Zastávám názor, že je to jedna z nejkrásnějších motorek, které znám a doufám, že jednou k němu přidám ještě jednoho Monstra:)
Mojí velkou slabostí je totiž suchá spojka a to je opravdu to jediné, co mi chybí.
A moje pocity z jízdy? Nepopsatelné:)) Srdce mi buší, hlava se mi točí, pode mnou to duní a vlastně neslyším nic jiného než jeho, je to nádhera:)) Už ten pocit, když prvně před jízdou nastartujete:)) Mám vždycky dojem, že se klepou baráky okolo a i já se rozklepu s touhou už už vyrazit!
Ducati má prostě srdce a já ho dala Montíkovi:))

MartinS108
MartinS108 napsal 22.09.19 v 16:09 10b.

Naživo fak parádní!

komáreček
komáreček napsal 07.02.16 v 16:36 10b.

Ahoj, mám prosbu kde jsi sehnala ty boční držáky na brašny na svém motce?
Díky za odpověd
Věra

libac22
libac22 napsal 19.01.16 v 20:58 10b.

Moc pěkně sladěný

RoSaHaryBob
RoSaHaryBob napsal 10.11.15 v 20:03 10b.

Super

Pájinka
Pájinka napsal 23.02.15 v 20:23

Všem děkuji za milé komentáře, nebyla jsem tu přes půl roku...inu, od nehody v 9 /2014 Jojo, už i já to mám za sebou, takže pohled na fotky bolí, ale jaro už klepe na dveře, takže...
Až ho dám do kupy, potkáme se na silnici, já budu ta v potrhaných hadrech a odřené helmě ,)))
Hodně moc štěstí všem a bezpečný návrat domů, na ničem jiném nesejde