renocar_unor

Honda CBR 929RR Fireblade (2000)

Vlastník burrda
Vloženo 3.1.2010
Aktualizováno 18.2.2014

Je skvělá,mám ji už 3 roky a už mi zůstane doma.Není to novodobý supersport,ale se svými schopnostmi hodně konkurence schopná mašina jak na silnici mezi vesnicema,tak na okruhu.

První dojmy - S U P E R

Znáte to.
Ve dvanácti letech osedláte tatíkovi babetu,pak koupíte fichtla "polňáka"za 200,- ,potom simsona a třipade jawku a už v tom pěkně lítáte.
Z jawky jsem přesedlal hned na cbr 1000F z r.88 a bylo to super,ten výkon,jízdní vlastnosti takové,které bych si ani ve snu nedokázal představit.Tahle mašina mi vydržela i přez nějakých pár lehkých kreshů 5 let.Potom jsem byl z důvodu vyčištění řidičského oprávnění skoro celé léto bez motorky a tehdy jsem musel konstatovat nevyléčitelnou nemoc "motorkama posedlej".

Následoval nákup fireblade z r.97.Dobrá,ale výkonem ne až zas tak výrazná motorka.Tak lehká oproti litru,že jsem čuměl,jak se na tom dá jezdit.Nicméně mi vydržela 2roky.Laboroval jsem z nastavením podvozku,tužší nastavení mě vyhovovalo víc a s dunlopkama 208rr to tvrdilo muziku.Nakonec jsem ho s těžkým srdcem prodal.
No a následovalo další hledání nějaké "zmrzliny".V úvahu byly suzuki gsxr 750 anebo fireblade,obě z r.2000,protože už měli vstřikování.Tehdy mého kamaráda sundala na téhle motorce ženská auťákem asi ve 30km/h,takže jenom spíš plácanec na zem.A ten mi ji nabídl za dost slušnou cenu.Následovala zkušební jízda a bylo to tam! Rovnou jsem se doma stavil pro prachy a koupil tuhle Hondu cbr 929 rr.

Byla trošku ťuklá,měla gumy kontinental road,takže mě čekalo spoousty práce.
Gumy bylo to první co jsem začal řešit,protože poněkud sježděná 190 kontinentalka na zadku byla spíš placatá a při větším náklonu strácela pod plynem gryp.Takže následoval nákup nových dunlopek sportmax qualifier,ale ouha.Zadek byl 190/50,jak je předepsáno výrobcem.Po ujetí cca 3000km jsem na ni zjistil stejný problém.Předek byl vždycky ok,jak u kontinentalek,tak u dunlopek.Následovalo "zbrojení" na okruh v Mostě,tak jsem sehnal od Vendy Bittmana gumyce danlop gp,zadek 190/65,předek standart a to bylo uplně jiný kafčo.Motorka se chová i ve velkých náklonech na hraně gumy vzorově,tedy když pominu chybky řidiče Jen ve velkých rychlostech nad 230 to má snahu se jakoby vlnit.Já ale tak až rychle moc nejezdím,tak spokojenost.Takže jestli mohu radit,na zadek vyšší profil.

Jsem povoláním lakýrník,takže jsem ukecal šéfa a nalakoval jsem si ťuklé plasty na černo pouze s nápisy pod lakem,nechtěl jsem tam origo stříbrné čárance.Takhle ji to jistě sluší víc(alespoň podle mne).
Má najeto přez 45000km a co se motoru týká,je v cajku,olej nebaští a jede to jak píchlý prase po bejkoj za plynem.Jen jsem nechal v Nokamotu v Hradci Králové seřídit ventyly a vyvažovací hřídel.Dělalo to ve středních otáčkách okolo 5000tis takové divné vybrace.Po seřízení vše v pořádku.

Na brzdách jsem měl osazeny goldfreny,vyměnil jsem je za zlaté nissiny a velmi znatelný rozdíl v nástupu brzdného účinku.Nissin za 1,goldfren tak za 3.
Mám na ni najeto už asi přez 10000km,cestovně nejdál na Balatonu a myslím si že je to velmi vyrovnaná motorka,dá se na ni cestovat,řidič potřebuje trošku více větru,takže cestovní rychlost nad 120km/h jinak po 500km trase necítíte ruce.Nejlepší je na takové to domácí blbnutí,třeba v Hořicích(doufám,že mě místní nebudou kamenovat ).A na nákupy do města to jistě není.

Jinak velká spokojenost a pokud se někdo rozhodne k nákupu dnes už za velmi málo peněz dostane do ruky hooodně muziky.
Zdar Tomáš

Prsmen
Prsmen napsal 01.11.15 v 15:33 10b.

uplny souhlas taky mam odjezdeny snad vsechny ty fichtly mustangy kozi dechy 250,350 ne ze by se to jizdnimi vlastnostmi dalo srovnavat to urco ne ale zaklady si clovek uvedomi jako sterk zatacky najezdy vyjezdy a hlavne na ceste vsechno bile co je mokre je nebezpecne 929ku mam svou druhou jsem uplne spokojen snad bude dlouho slouzit. Jak pises za malo penez narez. Motu zdar

Romn
Romn napsal 15.01.11 v 23:01

čauu mam od listopadu tu samou už se těšim na prvni vyjiždky ...jen jsem nesehnal manual v češtině...no asi si budem muset poradit bez něj...

kylian
kylian napsal 28.10.10 v 09:50

929

Speedy_James
Speedy_James napsal 09.03.10 v 21:11

Super profil, výborné moto a lak se rozhodně povedl ;) 10 bodů

DucatiSSJirka
DucatiSSJirka napsal 12.01.10 v 23:43

Zdárek spolubojovníku,tak ať Ti to lítá a nejen na bajku