Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník chuan
Vloženo 13.12.2009
Aktualizováno 6.4.2013

Tuhle motorku už mám třetí sezónu a musím říct, že je to výborná motorka, kromě měkýho pérování, které není vhodné pro jízdu ve dvou u mě ztratila jednu kytičku. Dá se koupit tvrdší pružina, ale nechce se mi do motorky jakkoli zasahovat.

První dojmy - něskutečný motor, musel jsem se hodně učit abych se toho přestal bát , jede to fakt dobře. Perfektně mi sedla do ruky a nebýt takový mrňous tak bych byl max. spokojený.

Motorku bych doporučil pro - pro jednoho člověka a na blbnutí i dlouhé cestování

Po 3 sezónách.
Fazer je pohodlná motorka, se kterou se nechá jet i hodně svižně. Je spolehlivá a dostatek výkonu i krouťáku je jedna z věcí proč jsem ho kupoval. Co mne ale příliž netěší je pérování, Když jede člověk sám je to paráda, motorka sedí a chová se tak jak člověk od tohoto typu motocyklu očekává, bohužel jakmile si za vás sedne druhá osoba a máte k tomu třeba ještě kufr a bagáž je zle. I na nejtvrdší nastavení zadního odpružení se po nasednutí potopíte o pěkných pár cm dolů. Při jízdě pak toto znamená, že každou chvíli v zatáčkách nebo při přejezdu větší nerovnosti škrtáte centrálním stojanem o zem. Jsem celkem střízlík a manželka taky, dohromady máme okolo 140 kilo, proto mě skutečnost, že každou chvíli škrtáme o zem stojanem dost nemile překvapila.
Co se týká pružnosti motoru, je to paráda,má rád vyšší otáčky kolem 4000 a výš. Nevím kolik má moje motorka najeto, ale už mi klouže spojka, tachometrově se blížím 30000 tisícům. Výměna spojky byla hračka, jen pak správně nasadit víko.
Světla bych hodnotil velmi pozitivně, svítí opravdu dobře jak na tlumené tak na dálkové.
Gumy jsem na této motorce ozkoušel čtvery, dvoje pirellky, metzelerky a Mišelinky, metzelerka se zdá co se týče jízdních vlastností mnohem lepší, ale zdá se mi, že ubývá příliž rychle na to že jezdíme cestovně. Pirellka co tam byla od počátku byla hooodně měkká a strašně rychle zmizela. Gumy pirelli diablo corso 3 : najel jsem na nich necelých 9000. Nyní jsem obul Michelin pilot road 3 tak uvidíme. Zadní dostává zabrat jezdím jen ve dvou. Po sezóně musím konstatovat že jsem z nich nadšený.
Závěrem
Velice solidní motorka s výborným podvozkem pro jednoho člověka, ve dvou je to horší,. Pohodlná, na cestování ideální, spotřeba mezi 5-6 litry, dojezd na nádrž kolem 380 kilometrů. Bohužel musím konstatovat, že má očekávání nepřekonala. Pro moje cestování ve dvou není nejvhodnější kvůli podvozku, proto jí asi po sezóně vypustím do světa. Kdybych jezdil sám asi bych jí měl, dokud by nepřestala jezdit

Je na prodej nahradil jí baworáček. S nostalgií na jízdu s fazerem vzpomínám, s odstupem času zjišťuji, že ani ta měkká pružina nejni tak hrozná, jezdilo se mi na fazerovi dobře a hodně jsem se naučil o velké litrové motorce. Mám na fazera jen dobré vzpomínky a nikdy jsem s ním neměl nejmenší problém.

S Fazerem jsem se rozloučil a věřím, že novému majiteli bude dělat alespoň takovou radost jako dělal mě.

Piwell
Piwell napsal 02.02.15 v 09:55

Týýý jo, tak je to brutus s tim centrálem. Četl jsem o tom, ale tohle je asi extrém, při 140 kg. Naštěstí já koupil už s pružinou Ohlins 95N/mm místo orig. 75N/mm. Nebyla ta pružina už dost unavená? Přece jen spojka ve "30 000" km není moc běžná výměna ...

alty46
alty46 napsal 07.04.13 v 14:19 10b.

dzah
dzah napsal 06.04.13 v 13:23 10b.

Hodně fotek, pěkně sepsané + deníček a k tomu super stroj, tak to má být

vopina
vopina napsal 18.11.10 v 13:09

Tož to je kurňa stroj paráda 10b.

Ales600
Ales600 napsal 16.11.10 v 09:30