BMW R 2 (1933)

Vlastník Jilmoň
Vloženo 2.12.2009
Aktualizováno 2.12.2009

Je to můj nejstarší, zato ale nejnekompletnější motocykl

Erdvojka je nejslabší motocykl, který v BMW vyráběli. Má jen šest koníků, protože jeho vrchem šťouchaný váleček obsahuje jen 198 kubíků. Nejzajímavější je na ní přední vidlice - lisovaná, s raménky a šibenicí, která zdvihá jedno listové péro směřující vpřed - něco jako u Indiána. První série R2 měla dokonce odkryté ventily, což nikdy před tím ani potom pokrokové BMW nevyrobilo. Já mám ale sérii druhou. Bohužel je můj motocykl zatím hodně nekompletní, dostal jsem ho za zrenovovaný sajdkár pro R12, ale každou chvíli na něj přilepím něco nového od předchozího majitele. Motor je ale perfektní, ten jen vyčistím a bude šlapat.

lucas650
lucas650 napsal 29.08.10 v 16:37

Chlape,držím ti pěsti.Jsem fanda do starých BMWéček a tohle je moc pěknej stroj.Tak atˇ se ti daří!

Jilmoň
Jilmoň napsal 27.07.10 v 00:17

Díky, díky! A snad i kvůli vašim přáním se mi toho podařilo sehnat už opravdu hodně! Už mám přední vidlici, řidítka, nádrž, tachometr, lepší zadní blatník, dvě zadní kola, přední kolo, kastlík, kdyby se tak ještě zadařil štít přední brzdy! To už by chyběl jen brzdový pedál, nosič, sedlo, plech pod kastlík... No je toho ještě dost ke shánění, ale teď už vím, že to určitě nějak složím.

76prcek
76prcek napsal 06.12.09 v 19:29

Chlape přeju hodně štěsti at se ti daři,je to krasnej stroj

redmanXXL
redmanXXL napsal 06.12.09 v 10:33

čeká tě spousta práce...ale jednou Jaroslave.. .. ..

Martic
Martic napsal 03.12.09 v 11:09