Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník _Tomo_
Vloženo 27.11.2009
Aktualizováno 22.10.2012

Moje první moto. Koupena 21.7.2009, stav tachometru 9100km, nyní asi 13000km. Neměl jsem žádné zkušenosti, ty teprve sbírám. Volba padla na Shivera protože jsem chtěl dvouvál a protože je to prostě nejhezčí motorka navíc v tý jediný správný barvě :)

První dojmy - Vzhledem k tomu, ze se jedna o moji prvni motorku, pristupoval jsem k ni s respektem. Jiste, neni to kdovijaky dabel, ale bezmala sto koni je znat a pro nezkuseneho je to vic nez dost. Se shiverem jsem se ale szil rychle a nedam na nej dopustit :)

První jízdu jsem nemohl pochopit, jak je možný že se normální smrtelník může tak lehce dostat k něčemu tak silnýmu a nebezpečnýmu, měl jsem z toho docela bobky. Z prvních asi 1200km jsem zhruba každý druhý jel v dešti nebo za bouřky, nebyl to lehký začátek, ale alespoň jsem nasbíral zkušenosti.
Shiver jede parádně, táhne neskutečným způsobem a budí si respekt. Díky třem palivovým mapám lze ale cestovat i klidně a plynule a přitom se nebát jízdy v obtížnějších podmínkách.
Zkoušel jsem se projet na malým banditovi a na Z1000 a i když jsou to obě parádní motorky, zjistil jsem, že dvouválec mi sedí nejvíc. Aby mě jízda na čtyřválu bavila tolik, jako na Shiverovi, je potřeba hodně honit otáčky, díky čemuž se dostanete do situací, které nepatří tolik na silnici jako spíš na okruh. Pravda, ve vysokých otáčkách mu možná oproti čtyřválům dochází dech, ale při normálním poježdění, i svižnějším, si toho nevšimnete. Čeho si ale všimnete a co čtyřvály postrádají je zátah odspoda. Alespoň tedy já jsem to tak vnímal a pokud si někdy budu pořizovat jinou motorku, tak určitě zase pouze se dvěma hrnkama.
Shiver mi prostě dokonale vyhovuje :)

bon.hommes
bon.hommes napsal 13.12.11 v 09:23

Vypada fakt dobre, Aprilia je srdcova zalezitost ...doufam ze po prodeji jdes opet do teto znacky

18yamaha18
18yamaha18 napsal 09.12.11 v 16:27

Peknýý stroj Prajem všetko dobre, pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...

LuděkCBF
LuděkCBF napsal 02.12.11 v 14:04

Krásný stroj! 10b Zvláště ty koncovky výfuku nemají chybu - jsou nádherné! Přeju hodně šťastných kilometrů v sedle této krásky!

Suzu_Sv
Suzu_Sv napsal 18.09.11 v 18:22

Díky za komentář a taky posílám 10b. S tím zlatým rámem vypadá Aprilka vážně nádherně

Sphere
Sphere napsal 13.09.11 v 10:49