Yamaha XVZ 1300 Royal Star (1998)

Vlastník redwolf
Vloženo 27.11.2009
Aktualizováno 27.3.2010

330kilovej mazlík V4 s krásným zvukem v barvě oranžový metal.

Mašinu mám zatim měsíc a jsem maximálně spokojenej. Je pohodlná na dlouhý jízdy, má dostatečnej výkon a dobře sedí na silnici . Čtyři otevřený laufy nadělaj rámus jako celá kolona motorek. Spotřeba je taky super, kolem 7 litrů na sto km :)
Tak už sem si zkusil oživení po zimě- trošku stávkovala ale stejně potvora chytla, teď už je odskoušená i na studených pneu a celkem v pohodě. jedinej problém na kterej sem narazil je spojka-dávám jí tak 4000 km a je zralá na repas, ale vzhledem k ceně za kterou sem mašinu koupil a ceně repas sady/3000/ to vůbec neřešim, a ty dvě hodiny práce mětaky nezabijou.
Tak po zimě mašina šlape v pohodě, dokonce přestala blbnout spojka, čim víc kilometrů mám najeto, tim víc zjišťuju že je to absolutně pohodovej stroj, dokonce i spotřeba jde na 6l když člověk drží rychlost do 120 a moc nekroutí plynem. Ovladatelnost je jak u 125ky, pokud nepočítám manipulaci na místě, tam je váha znát. Zajímavej je průběh výkonu, motor má celkem málo otáček a když člověk nikam nepospíchá ani ho nenapadne jakou sílu má pod sebou, ovšem při prudkém otočení plynu hned při rozjezdu má tendenci zvedat předek ještě na dvojku a během pár sekund se ručička vyšplhá ke 180km/h, asi by šla i víc ale to už je slušnej risk.

Tomstar
Tomstar napsal 16.02.17 v 16:50 10b.

Pěkný stroj .Mám také Royala a četl jsem že jediný problem je spojka .Po první sezoně skvělé , jede výborně .Jen se zajímám jak jsou majitele royalu spokojení co čtu tak ano i ohledně servisu

pavsa66
pavsa66 napsal 17.06.15 v 19:56 10b.

Moc hezká strojovna gratulace a pohodu v sedle

zajíctři
zajíctři napsal 27.05.15 v 23:01 10b.

Vím co cítíš je to paráda co

Snab
Snab napsal 20.02.12 v 19:13

krása :) za 10 jinak to nejde

orion
orion napsal 31.07.10 v 09:32

při prohlížení těchto fotek mi srdce opravdu plesá ...dávám samozřejmě 10 bodů(víc bohužel nejde)a přeji co nejvíce šťastných a pohodových kilometrů na jednom z nejhezčích strojů na serveru motorkáři.cz