Honda CB 900F Hornet (2002)

Vlastník kashpy
Vloženo 26.11.2009
Aktualizováno 13.4.2022

Moje první motorka. Absolutní spokojenost. Naprosto bezporuchová. Perfektní design. Přesně podle mých představ.

První dojmy - Byla to moje prvni motorka. Velkej a dostatecnej vykon pro novacka Dobra ovladatelnost a vyborne brzdy

V roce 2008 někdy v květnu jsem se rozhodl, že si koupim mašinu. Probudila se ve mně vášeň, kvůli který jsem si 10 let před tim udělal papíry na velkou motorku. Tenkrát jsem si nakonec místo motorky koupil auto a nějaký věci na muziku. A motorku jsem nechal spát. No, přišlo jaro 2008 a já dostal chuť zrealizovat svůj dávnej sen.
Na motorce jsem vlastně nikdy nejezdil, v době dělání papírů jsem si od kamarádů pujčoval jawy 250 a nějakou tu ČZ. Papíry jsem dělal na jawa 350. Po úspěšných zkouškách jsem v podstatě přestal jezdit.

No, přesuňme se opět do roku 2008. Když už jsem se rozhodl, že si něco koupim, samozřejmě jsem začal řešit, jestli to bude sportovní, cestovní nebo co vlastně. Už v 15 letech (a to je sakra hodně dávno ...) se mi strašně líbily naked bikes. Takže po počátečních úvahách, který podle nálady směřovaly od supersportu k cestovnímu enduru jsem se ustálil na finální představě naked bike.

A teď co ... na trhu toho bylo hodně. Úplně na začátku jsem uvažoval o Banditovi, hodně se mi líbil. Potom jsem "objevil" Yamahu Fazera. Už jsem byl pro "šestkovýho" Fazera v podstatě rozhodnutej a pak se to stalo. Kulatý světlo a nádhernej design ... Honda Hornet. Úplně jsem byl z tý motorky podělanej. To přesně splňovalo moje představy o tom, jak má moje motorka vypadat. Potom jsem ještě dal na doporučení zkušených kolegů, ať se na "šestkovýho" horneta vykašlu a jdu do "devítky" s tím, že jako začátečníkovi mi spíše budou vyhovovat nižší otáčky, kde má "devítka" lepší krouťák. Do dnes jim za to děkuju.

No přišel říjen 2008 a já řekl kámošovi, kterej se tim zabejvá, ať mi sežene Horneta v černý nebo modrý barvě ... až bude to jaro. A za tejden volal ... mám tu černýho Horneta 920, rok 2002 prosinec, najeto málo, super stav ... přijeď se podívat. Výsledek byl jasnej ... byl jsem v sedmym nebi a čerstvý majitel

Ještě 4 litstopadu 2008 jsem se projel ... bylo asi 13 stupňů, sluníčko a já si dal cca 30 km. No paráda. Přes zimu jsem si nechal úšít hadry, aby barevně ladily s motorkou. Přilbu jsem už měl (koupil jsem ji asi 14 dní před motorkou). A vůbec jsem se přes zimu kompletně vybavil a čekal na jaro.

Ty fotky, který mam v profilu jsou z první vyjížďky jaro 2009 ... cca duben. To už jsem byl v plný výstroji a radostně jsem hltal svoje opravdu první kilometry se svojí mašinou.

Na začátku jsem jezdil hodně sám, abych kamarády nezdržoval. Přeci jen, nejsem nejmladší a začínal jsem opatrně. Učil jsem se rozjezdy do kopce a tak. Občas jsem si udělal vyjížďku i s kamarádama .. to už jsem z rozjezdu do kopce strach neměl

V průběhu roku jsem začal zrychlovat a taky samozřejmě získávat jistotu při řízení a brždění. Přitom jsem měl stále respekt z výkonu a rychlosti motorky .. to mám pořád. Prostě jsem si to užíval.

Na konci sezóny 2009 mám s Hornetem najeto něco málo přes 5000 km. Není to moc, ale zároveň ne úplně málo. Jezdil jsem hlavně krátký lokální vyjížďky od 100km do max 250km. Což mi maximálně vyhovuje.

Určitě v tomto smyslu budu pokračovat i v roce 2010. Rád bych zlepšil svoji jízdu v zatáčkách... tam ještě jezdim pomaleji, než bych chtěl, ale respekt mě zatím brzdí ... naštěstí Takže pomaloučku to budu zlepšovat ... aby byla jistota. Nechci to někde přepálit ... cíl je dojet.

K motorce těžko něco říci v tuto chvíli. Výkon je naprosto perfektní a od těch 6 tisíc otáček to je masakr. Řazení je nádherný a motor zabírá hezky od spodu, takže není nutný podřazovat, když se jede na pohodu. Štítek se taky hodí .. a to někdy hodně. Prostě je radost na ní jet.

Na jaře 2010 si nechám vyměnit řidítka za širší a taky koupim nový pneu. Dneska jsem zrovna odpojil baterku .. začnou mrazy, tak ať netrpí. Je hezdy u mě doma v teple a momentálně na nabíječce. Už se těšim na jaro, chyběj mi ty vyjížďky.

Hodnocení motorky udělam později, teď by bylo skoro všude 10 bodů Jednu věc vim určitě ... v dohledný době ji neprodám.

-MARVIN-
-MARVIN- napsal 29.12.14 v 20:30 10b.

Jarda89
Jarda89 napsal 06.07.11 v 16:17

Joo sršeň je sršeň , továrna na radost , tenhle je moc pěkněj Přihoď ještě laufy, ať mají radost i uši a bude to perfektní

johny.5
johny.5 napsal 28.12.09 v 17:03

Pěkná, černou taky můžu, máš to za 10.

Swing
Swing napsal 10.12.09 v 10:34

Černá je černá ... Tak ať jen kolama dolů ...

KAMI-kadze
KAMI-kadze napsal 01.12.09 v 13:27

Krásný sršeň. Ještě přilož nějaké povídání, taky si ráda počtu. Přeji hodně šťastných km tobě i tvému dvojníkovi! Dávám 10b.