Jawa 90 Roadster (1970)

Vlastník SJ90
Vloženo 4.11.2009
Aktualizováno 23.7.2013

Moje druhá Jawa 90. Další oblíbená motorka do mé budoucí sbírky 90-tek.

První dojmy - další skvělý veterán jede výborně potažmo své době vibrace citelné

Tuto motorku jsem koupil jako úplnou překopanou trosku s tím, že jsem nevěděl, zda to ještě někdy pojede, ale myslím, že se povedla. Chybí jí sice pár origo věcí, které ještě sháním (řídítka přepínač na světla), ale i tak to zatím šlape.
Kom výše jmenovaných věcí je celý kus originál. Je zde použito origo zapalování včetně tištěného spoje s boční spínací skříňkou. Občas něco pozlobí, ale nic Vážného co bych nebyl schopen opravit.
Je to druhá motorka pro radost a kochačku při jízdě. Nyní postupně sháním díly na další dvě 90 pro druhou a třetí generaci. Vzhledem k tomu, že ještě stavím tak to bude ještě nějakou chvíli trvat než dokončím další stroj do sbírky, ale už se na to těším. Obě 90-ky mám na papírech u dalších to už ale nebude podmínkou, to si budu asi jen přehazovat značky.

Přidávám užitečný odkaz na velmi dobré stránky o Jawě 90, kde je možné se dočíst vše o její hystorii, počtech kusů jednotlivých typů, technické informace a další typy a rady:
www.bil.ic.cz

Rihi55
Rihi55 napsal 05.08.19 v 20:39 10b.

Znám příbeh Vaší motorky black&red Jawy 90 Roadster
Kontaktujte mně mailem, prosím!

Jupi
Jupi napsal 05.02.10 v 20:27

Nádherná 90, taky bych tu svojí chtěl někdy udělat, ale nevím jaké jsou origo barvy jinak u mě za 10 obě dvě

Fusioon
Fusioon napsal 04.02.10 v 22:16

Krása!
Poznam jeden sice drahy ale kvalitny e-shop.
Kupoval som tam veci na svoju čz.
Maju tam čo zhanaš.

kosmit
kosmit napsal 02.01.10 v 19:44

Viper54
Viper54 napsal 09.11.09 v 21:24

No taky 10b.! .Koment už u Crossky.