renocar_unor

Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2007)

Vlastník lili7173
Vloženo 3.11.2009
Aktualizováno 21.12.2009

Můj sen který se dne 20.5. 2008 vyplnil.Dlouho a pečlivě vybíraný model. 2.5.2008 zkoušky, ještě nezaschlý řidičák a nasedám na svoji novou hvězdičku.

Je pravda, že moc zkušeností jsem ve svých začátcích neměla. Byl to pouze sen a rozhodnutí dodělat si řidičák na velkou motorku s tím, že pak se uvidí. Po první kolizi hned v autoškole, kdy se mi v předposlední hodině jízd podařilo vystartovat z křižovatky tak, že jsem málem ztratila učitele a mírně jsem jim odřela nové moto Suzuki bandit, jsem na ničem co má dva kola neseděla. Snad jen v prodejnách moto, kde jsem prolezla různé druhy těchto naleštěných krasavců. Můj sen byl jasný, měla to být určitě yamaha, určitě cruiser a pokud možno s mnoha koníky, nejlépe s co nejvíce koníky. Možná obavy z velikosti a tíhy (a v konečném důsledku pak i cena) mě odradily od její silnější sestřičky (1900). Ale pak jsem ji uviděla, červenou, nádhernou, zářící a volající, že jen s ní se mi bude dobře jezdit a padne mi k pleti. Váhala jsem, zda nepořídit raději rok 08, ale ta červená... vyhrála. Takže když mi ji dovezli, bylo nepříjemně chladné, deštivé počasí a psal se 20. květen 2008, 18:05 hod. Předávka, placení, parkování v garáži. Nevydržela jsem to ! Musela jsem ji nakopnout a zkusit, alespoň malou, malinkatou vyjížďku, měla navíc jen padáky a opěrku, zbytek nebyla schopna yamaha dodat prodejci k namotování do termínu odvozu na mou adresu. Už s předstihem jsem si ostatní věci objednala u autorizovaného prodejce v Ostravě a nahlásila jsem si předběžně termín doplnění. První vyjížďka mě nezklamala, byla to nádhera!! Pršelo, bylo přítmí a já jela navštívit manžela, který měl pohotovost v Ostravě. Prvních 15 km a neuvěřitelně vytřeštěné oči mé drahé polovičky, že v tom počasí, bez zkušeností, za deště a silného větru jedu za ním. Už se stmívalo a tak honem domů. Do garáže se jelo dobře, jen to vycouvávání a točení před domem a na místě byl pro mne hodně velký oříšek. Ale ten požitek z jízdy byla nádhera a ta nádhera trvá dodnes. Po čase jsem se naučila jak s ní manipulovat, jen změny náklonu cesty, prudká změna rychlosti, nerovný povrch nebo bahno, je s jejími kily trochu problém. Za svou první sezónu jsem najezdila cca 8 tis. km a to nejen u nás, ale i na Slovensku, Tatry nevyjímaje. Je to nádhera, jet a dívat se po okolí, a pak najet na dálnici a upalovat. Pak zase sjet na okrsky a vychutnávat si náklony v zatáčkách. Kdo nezažil, nepochopí. Na Nový rok bylo třeba alespoň nastartovat, protože 4 minuty po půlnoci s promilemi v krvi jsem neměla odvahu, tahat ji z garáže ven. Ale ráno bylo moudřejší večera a tak vznikly přiložené fota.
Sezóna 2009, kdy nám všem motorkářům hlavně ze začátku nepřálo počasí, nakonec dopadla dobře, nic se nám s milvanou hvězdičkou nestalo, navštívily jsme Třeboň, Slovensko několikrát, pár srazů a dovolenou u vody. Bohužel, do Egypta jsem ji s sebou brát nemohla. 28.10. 2009 jsem svou vyjížďkou s manželem (má své moto) a svojí hvězdičkou ukončila letošní motosezónu, kdy konečný stav tachometru je o 5 800 km vyšší, tedy 14 800. A těším se na další, možná k této baculaté hvězdičce přibude brzy i nějaká ta lehčí, rychlejší, manipulovatelnější vosička, kterou bych chtěla na takové adrenalinové poježdění. Tak snad moto po manželovi GSR 600 (2008) nebo GSXR 1000 ?? Nechám se překvapit...

Tak vážení, jedna z posledních vyjížděk včera 21.11. 100 km - Motobar Hanka a okolo komína, bylo to hezký připomenutí letošní sezóny. Burácení motorek, sluníčko, chlad v zádech a vítr v kšiltu. Už mi stojí v garáži nový přírůstek dle výše uvedeného sdělení a tak hned po doladění a nafocení přidám. Vypadá to, že jaro bude ve splnění přání z letošního roku. Obě, které jsem přepokládala (rok výroby 2008), nádherné a vyzývající stojí v garáži. Chodím se večer koukat a přemýšlím, co bude ze začátku pro mne jednoduchší a bezpečnější. Zjišťuji, že 1000 je ještě o 3 centimetry vyšší než GSR 600. Usedám na svou hvězdičku a přemýšlím. Můj se na kterém sedím je mi oporou v tom, že ona je můj život, to ostatní je jen adrenalin a touha poprat se s výzvou silniční, či sprotovní moto a naučit se splynout se sílou motorky a cesty předemnou. Ne nezahazuji ten krásný pocit s brumlající hvězdičkou a každé proplutí zatáčkami s halovou v oblacích. Ale vpřed mě žene nějaký pocit, pocit řítit se vpřed, krotit zatáčky, uhánět střemhlav větrem. Jen ta výška silničních moto mi nahání strach, jsem malé postavy a při sedu v této výšce dosáhnu na zem s bídou špičkami. Ano, už jsem jela, ale je rozdíl se jen tak projet po volné silnici nebo řešit krizové situace s bikem, který je sice lehčí než hvězdička, ale o to vyšší a tak je pro mou osobu v obtížnosti podobný - ne-li horší. Dnes opět svítí sluníčko a tak mě to láká znovu zkusit sílu schovaných koníčků. Ne, projedu se pohodově s miláčkem hvězdičkou, koňské síly nechám na teplejší počasí, kdy mi pneumatiky budou více sedět na cestě a snad i má postava, v méně navlečeném outfitu bude lépe sedět v sedle mnohonásobně hbitějšího a agrsesívnějšího oře.

Tak zatím kolegové, užijte si spokojené zimy, odpočinku a rozjímání, a na jaře jistotu stopy, beznehodový výjezd s myšlenkou že je spousta těch, kteří jdou ve vašich stopách déle či začínají, tak ať jste také s myšlenkami s nimi a tím pádem se mnou. Díky moc za odkazy, návrhy či podněty jak ke své volbě přistoupit. Díky, že na to nejsem sama...

šejdaM
šejdaM napsal 06.06.23 v 12:29 10b.

Radimír
Radimír napsal 14.04.21 v 00:03 10b.

PanCajicek
PanCajicek napsal 03.12.18 v 18:23 10b.

ZDRAVÍM, MĚL BYCH ZÁJEM O PADACÍ RÁM.

lili7173
lili7173 napsal 31.05.18 v 23:52

Zdravím všechny přátele jedné stopy. Jak jsem psala již dříve, vzhledem ke zhoršujícímu se zdraví jsem nucena přistoupit k prodeji mojí hvězdičky. Poslední roky pár kilomezrů, platba zákonného i havarijního pojištěni pro mne jako jediného řidiče mne bohužel finančně zatěžuje více než bych si přála. Proto bude asi lepší aby už dále nestála v garáži, ale aby vyrazila ven, byť s jiným majitelem. ps. STK provedeno letos.

lilisek
lilisek napsal 14.11.17 v 10:42

Zdravím, moji mílí. Blíží se rok 2018 a bohužel jsem najezdila za posledních 5 let pouze 1000 km. Zdravotní i finanční důvody (ztráta zaméstnání), nám veškeré další cesty s mou milovanou hvězdičkou vzaly. Budu muset i když nerada, mou milou prodat. Uvedeny PC je za základní stroj, ostatní výbava přes dalších 100 000 Kč, včetně vyhřívání rukojetí. Letos udělána STK, na foceno včetně výbavy, vše originál yamaha,kufry ruční práce.

Už 3 roky se odhodlávám k prodeji, ale bohužel mi nic jiného nezbývá, takže kdo by měl o mou výše vyfocenou srdcovku zájem pište na lilisek7173@seznam.cz. Odpovím všem.

A kdo by měl zájem o GSXR 1000 zlato černé barvy v TOP stavu - manžel je na tom stejně jako Já - je k dispozici, byl jedinými řidičem, tak jako Já. Motorky byly havarijně pojištěny (nevyužili jsme to - naštěstí ). Jsou nepoškozeny, v perfektním stavu. Dokonce si jeden Pán přivezl technika protože nechtěl věřit, že to může být pravda a ten mu to potvrdil. Bohužel k odkoupení nedošlo, také přišel o práci. A pak už jsme od prodeje upustili. Manžel jezdil jen rekreačně, takže na tom jsou skoro nového dvousměsovky. Kdo by měl zájem pošleme foto. 3