renocar_unor

BMW R 1150 GS (2003)

Vlastník Mašer
Vloženo 29.10.2009
Aktualizováno 3.11.2009

Co k tomuhle Helmutovi říct?Na jedné straně motor, pravnuk letecké pohonné jednotky, na druhé množství moderní a netradiční technologie.

bejvalka.Báva jsem kupoval novýho, resp. jako předváděčku.I když mne někteří známí zrazovali, že dostal určitě za uši, risknul jsem to a vyplatilo se.Příznivá cena plnně vybavené motorky (FID, ABS, kufry, teplé hefty, ...) a k tomu ještě nové obutí.Bavora jsem koupil z kraje ledna, tudíž putoval do garáže a já netrpělivě očekával jaro.Chápu, že tahle hora železa nemusí každému padnout do oka a i já jsem si na ten look musel chvíli zvykat.Motor vypadá opravdu jak ingot, z kterého trčí válce.Pokud si člověk uvědomí, že cosi podobného kdysi pohánělo letadla, má celá věc jinou poentu.A po zkušenostech s jeho spolehlivostí bych se do takového letadla nebál nastoupit.Kachní zobák nad blatníkem jsem taky chvíli nechápal, než jsem přišel na jeho využití coby stolku na kávu při pauze na pumpách Nádrž je pěknej bachráč a člověk jí rychle ocení, když při spotřebě málo přes 5 litů zjistí, že ho u pump často neuviděj.Posaz je vzpřímený, pohodlný a uvolněný a to i pro spolujezdce.Samostanou kapitolou byla váha (suchej 242 kg).Hned při prvním seznamování jsem to položil na kluzkém poli a pěkně se zapotil, než jsem "to" dostal zpět na kola Dodnes si vzpomínám, jak jsem byl taky utahanej po celodenním dovádění v Alpách.Ono to věčný překlápění ve svižným tempu na bezchybných silnicích dá taky pěkně zabrat, ale rozhodně to stojí za to.Další věcí, která mne dlouho trápila bylo čidlo vzduchu na sání levého válce.Kolikrát já se do něj trefil holení kostí a viděl při tom všechny svatý už ani nespočítám.A samotná jízda na GéeSu, ta se musí zažít, to se nedá odvyprávět.Ve stopě to drží přibitý podobně jako vlak.Bavorácký zavěšení kol vám nedá poznat, co je potápění při brždění.Za asistence ABS jsem klidně mohl hrábnout do brzd v náklonu v zatáčce a ono to jelo v klidu dál bez mrknutí oka.Prostě bomba!Když bych měl dnes volit mezi 1150 a 1200GS, vyhrála by jedenáctka.

Milan1963
Milan1963 napsal 14.03.11 v 11:49

Moc hezky napsaná recenze,pěkná motorka.Kdybych šel do vyšší kubatury,byla by to tato .Dávám samozřejmě 10 bodů!!!

JaraGS
JaraGS napsal 09.06.10 v 08:20

pěkně si to napsal..máš to pěkný

prezi
prezi napsal 07.11.09 v 22:12