Husaberg FE 450 (2006)

Vlastník huskyman
Vloženo 21.10.2009
Aktualizováno 25.5.2012

Husaberg-dost dobrý "všechnojinak"4.taktní kladivo

Po roční přestávce bez moto, kdy šli obě dváci z domu, jsem se rozhodl, že bratrovi splním sen a pořídíme berga 450. Prachy šli na kupu a po vybírání stroje jsme se rozhodli prodejci zadat objednávku na nějakýho 06 450. . .Najeto 80 mth (ted´už vím že nejspíš min. 2 x 80 mth), laděné svody a koncovka spes, kryty rukou Acerbis, černé polepy a plasty, černé sedlo (vysoké-šlo pryč, nyní modré), kryt motoru, prostě pěkný stroj za super cenu. Jenže druhý den se mu nějak nechtělo startovat, říkám, kuwa co s tím...Nakonec to vyřešilo vyčištění karbecu a doštelování volnoběžných otáček...No a pak ještě přibylo frézovaný víčko nádrže a odvzdušňovací ventilky do vidlic. Z hlediska jízdy je to cesta z kocoura na kladivo, zatím si zvykáme, ale snad to půjde. Jízda na tom je něco neskutečného, síly kotel a jedno,co zařazeno, jede to jak parní lokomotiva, zátah brutus...Oproti KTM EXC 450, co jsem měl možnost přes léto jezdit, je Husaberg takový víc do lesa, jakoby delší, do úzkých vinglů se mu tak nechce jak KTMě, ale zase neskutečně stabilní...Mám rád sice lehké a obratné motorky na dělání blbostí, což berg je z hlediska rozměrů a celkové stavby trošku jinde, ale jak říkám, vykupuje to jinými věcmi, kteréu této motorky fakt naplňuje pojem "enduro". Podvozek pecka, nevím, na koho to bylo laděno, ale naštelovaný dobře, v lese, na šutrech, kořenech a podobně, tam je berg doma...Uvidíme co napřesrok, letos už toho asi moc nenajezdím, ale už se těším na další dobrodružství a držkopády s tím spojené Ale asi bude využíván víc bratrem, přeci jen, od husky jen tak snadno utéct nehodlám
Tak berg po delší době a identifikování závady zprovozněn, takže už se těším na jarní orbu, jen ta vidina posezonní repase mě moc netěší, ale do té doby ještě pár vyjížděk absolvuje, a to hlavně z důvodu, aby jezdec nezlenivěl ještě víc než dosud

lubom65
lubom65 napsal 30.03.10 v 01:46

Tohle už je pořádnej dravec 10b

Koprto
Koprto napsal 30.12.09 v 16:10

Pěkný,ať slouží ...Mnoho zdolaných kopců a mth nez nehod

huskyman
huskyman napsal 18.12.09 v 22:33

Jj, berg je od Kameníka. Jen jsem mu dal vědět, co chci za modelový rok a co na tom má být za komponenty atd. a za pět dní už se vezl domů. Ale spokojenost, moto fakt držák, žádná odrajbovaná jebka. Jo a ten chránič rejdů není potíž sehnat

Kovi
Kovi napsal 18.12.09 v 17:03

Koukám že by další skládačka od Kameníka
ten chránič rypáku na říditkách je moc hezký

Joraell
Joraell napsal 02.11.09 v 09:30

Prostě kladivo na čarodějnice.