Honda CBR 929RR Fireblade (2001)

Vlastník LiborCBR
Vloženo 13.10.2009
Aktualizováno 20.5.2011

Tak Fároš je už prodaný. Rychlá a svižná mašina s dostatečným výkonem.

Fároš je můj současný stroj. Sice není úplně nový (rok výroby 2001 - najeto 31000 km), ale vypadá jako nový. Po třech letech strávených na šestikile jsem zatoužil po něčem silnějším. Obsah 900 mi přišel jako rozumný kompromis mezi výkonem a cenou. U CBRka jsem zůstal, protože s šestistovkou jsem měl dobré zkušenosti. Ale už to není cestovně sportovní mašina - má podstatně blíž k tomu sportu. A pozná to řidič i spolujezdec. Hned při prvním usednutí do sedla se projeví větší výška, při parkování se pozná menší rejd a za jízdy tvrdší tlumení a pérování. Řízení je stabilní a přesné, výkon motoru více než dostatečný a totéž se dá říci o přední brzdě (snad až příliš citlivá, ale to zřejmě půjde seřídit). Možnosti seřízení tlumičů jsou široké. Lze nastavít útlum předních i zadního tlumiče zvlášť pro stlačení i roztažení. Spolujezdec velký výkon motoru nedocení, protože se nemá čeho držet. Zato jeho sedadlo poskytuje překvapivě velkou zavazadlovou schránku na umístění lékarničky, nářadí, náhradních žárovek a ještě zbyde místo na svačinu. Výborné jsou také tři hlavní světlomety. Svítí podstatně lépe než kombinovaný světlomet u šestistovky. Přínosem je také využití elektroniky, které se projevilo jak v chodu motoru (řízené vstřikování), tak i v palubní desce. Ta přináší dva denní počítadla kilometrů (výhodné pro měření spotřeby), digitální teploměr a rychloměr i kontrolku rezervy paliva (u CBR600F nebyla). Schází ukazatel zařazeného rychlostního stupně, ten ale lze bez problémů doplnit, protože rychloměr je elektronický. Součástí spínací skříňky je imobilizer - bez originálního klíčku se nerozběhne řídící jednotka. Chybí mi na tomto stroji varovné blinkry - stará Kawa je měla. Spotřebu jsem zatím nezjistil, ale bude velmi závislá na způsobu jízdy.

Dennysz
Dennysz napsal 18.10.14 v 17:50 10b.

Danielos
Danielos napsal 18.04.11 v 16:01

Proč ji prodáváš? Chceš koupit něco pohodlnějšího?

sipal
sipal napsal 29.03.11 v 08:45

Máš ho hezkého, ty červený sedla jsou fakt dobrý Hodně kilometrů !! 10b.

Susanka
Susanka napsal 07.03.11 v 13:40

AHoj, děkuji moc, taky chválím nadherný stroj a dávám za 10b...přeji ještě spousty let v sedle

KOKY_st.
KOKY_st. napsal 06.03.11 v 17:21

Hezká mašina , dávám jasných 10b . Po 50 supersport, doufám že nám to spolu s Ninjou (i manželkou) taky vydřží.