Yamaha Majesty 250 (2000)

Vlastník barel
Vloženo 10.10.2009
Aktualizováno 27.4.2010

Pěkný mazlík. Podle všeho by měla Yamaha být spolehlivý skútřík, tak snad nezklame.

9.10.2009 Mám ji teď aktuálně druhý den, takže zkušenosti až později.

18.10.2009 Dneska jsem se byl projet a jak jsem původně myslel, že výměnu pneu si nechám až na jaro, tak je radši vyměním ještě tento týden. Malinko to klouzalo na vlhku. Ale jinak naprostá spokojenost, sice předpokládám, že se časem ukáže několik závad a chybiček, přeci jen je to rok 2000, ale snad to nebude nic zásadního, abych litoval koupě.

17.10.2009 - dokoupil jsem 50litrový kufr, takže už i něco odvezu

21.10.2009 - přezuto na nové pneu Dunlop Runscoot D207, uvidíme jak to s nima bude jezdit

14.-15.11.2009 - krásné počasí, asi fakt to poslední v roce 2009, tak jsem s radostí vytáhnul svůj strojek na přemisťování z bodu A do bodu B a jel se projíždět. Potkal jsem taktéž několik dalších šílenců, kteří taky nemohou vydržet jen v oplechovaný krabici s volantem. Bylo to super. Jen mě zamrzelo, že se ozval zadní kotouč a před jarem bude muset proběhnout investice do nového, neboť se nechci stát dobrovolným dárcem orgánů, až někde s tím starým nazastavím. Holt rok výroby je znát. Jinak nádherné pocity být na semaforu první pryč, to se mi s mojí předchozí padesátkou čínou nikdy nemohlo povést. Výkon je znát. Samozřejmě, že majitelé maxiskútrů hned se do mě trefí, že 250cm3 není výkon, ale já jsem spokojenej. Časem třeba taky přejdu na vyšší kubaturu, ale nejdřím musím dodělat bydlení a to silnější přemisťovadlo doma teda fakt neukecám. To bych taky si mohl někde vykopat veeelkou jámu a zaparkovat do ní. Kruci, už aby bylo jaro...

27.4.2010 - už jsme se konečně dočkali, i když počasí si pěkně pohrává. Ještě jsem na jaře investoval do nových kotoučů a po jarní přípravě jsem si konečně užíval jízdu. No prostě nádhera. Jezdí za málo ( 3,5litříku na 100km ). Nechápu, jaktože jsem krásu motorových dvou kol poznal až v tomhle věku. I když možná lépe. Nejsem už takovej mladej plašan, abych při první příležitosti věnoval nějaké životně důležité orgány ( pro rýpaly - vím, že jsou nepoužitelné, ale i tak...). A samozřejmě zarytí motorkáři mi řeknou, že skútr není motorka. Pro mě je to motorka a je zatraceně pohodlná. Navíc po hlavním městě je luxusní jízda, když musí v zácpách řidiči se čtyřkolovými miláčky stát a čekat ( taky mi tu lumpové motorkářský pijou krev, když musím někam jet autem a oni jedou klíďo píďo stojící kolonou, protože prostě motorka nikomu nepřekáží a nezdržuje ). Zatím vše a pokračování zase za čas, třeba už z nějakého výletu.