renocar_unor

Suzuki DR 125 (1997)

Vlastník Mida
Vloženo 7.10.2009
Aktualizováno 17.2.2017

Neni uplně nová, ale jede pěkně. Původně s omezovačem na 90km/h ted už je odstavenej, takže vytáhne něco okolo 115km/h na enduro celkem slušný + do budoucna plánuju další úpravy.

Honda XLR 125: Někdo mi mojí vyhlídlou vyfouk před nosem...ale sem za to rád :)

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem na DR přestoupil z babetty tak mi padla do ruky velmi dobře. Líbilo se mi hlavně zrychlení na první 3 kvalty, to bylo v tu chvíli fakt velký :). Nelíbil se mi akorát orezlý výfuk, ale to nebyl problém napravit.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky rozhodně super mašina. Dost toho odpustí a dokáže naučit jak základní jízdní návyky, tak i základní údržbu (je to v podstatě dost jednoduchá motorka).

Vzduchem chlazenej 4takt jednoválec s krásnym zvukem. Sériově mívají omezovače na 90km/h ale neni problém ho odstranit. Spolehlivá, zatim mě to nikde nenechalo. Spotřebu má krasný 3-3,5L na 100. Projede všude a ani na silnici se neztratí. Skvělej tah odspodu, do 70 letí jako drak, od 80 už to neni tak silný ale pořád to jede pěkně. Možná škoda že ve kdyý jedou dva tak je to hodně znát, ale jinak skvělej stroj.

Listopad 2010 :
Tak už je to rok, co sem si DR pořídil. Za tu dobu sem najel +- 7000 km z toho tak 3000 terén. Na nic zásadního si nemůžu stěžovat. Jízdní vlastnosti perfektní, krásně se vodí do zatáček a terén je taky radost jezdit. Jenom možná toho výkonu by snesla o něco víc a nějaký to kilo dolů by se taky hodilo, protože 130 kg je na dvácu přece jenom trochu nadprůměr a když nepočítam Varadero, tak je to asi jedna z nějtěžších dvác, což jí ale neubírá na obratnosti a na první tři kvalty je vskutku radost jezdit, hlavně terén. Letos jsem konečně obul novou zadní pneu, která byla už dosti zbídačená a hned je to něco jinýho. Dál sem si DR zkrášlil novym lakem a k tomu nový gripy Progrip, který se perfektně drží a hlavně nekloužou. Spotřeba taky super. Bezproblému se dá jezdit i +- 3L ale to je nuda jinak se pořád vejdu po 4, v průměru tak 3,5 max 3,8 takže pro mě jakožto chudého studenta naprosto pohodový čísla. Jenom mi poslední 2 tejdny začal záhadně mizet olej tak se na to budu muset přez Zimu podívat a snad to nebude nijak moc vážný.

Březen 2011 :
A je to tady. Bohužel se mi potkaly ventily s pístem kvůli prasklé pružince na napínáku rozvoďáku. Odnes to píst, ventily, vahadla i válec, takže se mi asi peněženka prohne. Jinak sem dal menší pastorek 15z místo 16z. Je to znát. Hlavně 4ce to dost pomohlo a táhne jako 3ka a i na 6ku se dá jezdit po rovině a ne jenom z kopce. DO terénu uplně perfektní, na silnici se musí víc řadit no, ale to mi nevadí. Snad to dam dohromady co nejdřív, už mam absťák :)

Srpen 2012 :
Najeto kolem 11tis. km. Za tu dobu malá repase hlavy (ventily, sedla, rozvoďák, vahadla) + repase centrálu a předních tlumičů - předtím všechno původní (vydrželo 35tis. km, což je solidní výkon :) ). Za tu dobu objeveno pár věcí - motor k neutahání, skvělá převodovka a spojka. Tlumičum sluší lehčí přitvrzení, ael to neni problém, spíš individualita :). Jedinou slabostí mi připadají akorát brzdy, hlavně zadní, možná to je jenom tim, že jí mam špatně nastavenou, ale buď nebrzdí skoor vůbec, nebo rovnou do smyku, což se moc nehodí, hlavně v terénu. Přední brzda v terénu v celku dostačující, ale na silnici dost zaostává. Krom brzd nemůžu říct proti DRku jediný křivý slovo, naprosto super mašina :))

Adry
Adry napsal 11.03.10 v 10:13

DR super stroj nedám na ní dopustit tak at se vše daří 10B

Mida
Mida napsal 07.03.10 v 16:58

díky, taky doufam že se to povede a jak to budu mít tak určitě zveřejnim

grovestreet
grovestreet napsal 06.03.10 v 18:46

Tak ti držim palce ať se novej lak povede

Mida
Mida napsal 04.01.10 v 17:43

dik, nejhorší je že sem na ten fuk koupil jakýsi sprej kterej mi poradil prodavač že ho to na 100% smázne a ani to snim nehlo

grovestreet
grovestreet napsal 03.01.10 v 20:26

Vejfuk je nemoc dr... tam dole to na to holt trpí hlavně po enduro jízdách ale jinak jí máš rád to je fajn tak at slouží