Suzuki VZ 800 Marauder (2001)

Vlastník Daňa_Marauder
Vloženo 30.9.2009
Aktualizováno 15.10.2014

Suzuki VZ800 Marauder,typický cruiser střední velikosti s dvouválcovým motorem,který má výborný zátah od spodu.

První dojmy - První dojem je vynikající, motorka mi padla perfektně do ruky. Dobře se mi na ni sedí a za jízdy mám moc dobrý pocit. Je podlná a dobře se mi ovládá, má laděný výfuk a vynikající zvuk.

Než Vás seznámím s moji novou motorkou, tak vám napíšu, jakou strastiplnou cestou jsem se k ní dostal. Moje začátky začínají v 15letech na Jawě 50 Mustang. Výborná a spolehlivá motorka i když malého obsahu. Najezdil jsem na ní zhruba 100.000km. Vše jsem si na ni vždy dělal sám. Motorku do dnešního dne mám v perfektním stavu, samozřejmě pojízdnou a na číslech. Nikdy ji neprodám, za žádnou sumu peněz.

Pak jsem se v 18letech vrhnul na auta, ale ty motorky mi zůstali dodnes v duši.

Vždycky jsem obdivoval spanilé jízdy silných motorek,ale vždy jsem si myslel,že na ně nikdy nedosáhnu.Nevěděl jsem ani, kterou motorku bych si vlastně přál. Jezdím kamionem a tudíž se často na silnici potkávám s motorkami. Jednou jsem čerpal na benzince naftu a slyším dunivý zvuk právě přijíždějícího choppera, tak jsem si řek, tohle musím mít. Tím pádem jsem se začal postupně poohlížet po těchto motorkách a přitom jsem navštěvoval různé motobazary. Ale stále jsem váhal zda koupit silničku či choppera. Letos jsem náhodně dostal na motosraz, kde hrály moje oblíbené skupiny (Walda Gang, Doga a Kabát revival).

Sešlo se tam kolem 3500 motorek,no pastva pro oči a uši. Nikdy jsem jich neviděl tolik pohromadě. Perfektní naleštěné motorky, kožené oblečení, různé úpravy, perfektní rocková hudba a taky pěkné kočky,které k tomu všemu patří. Tam jsem se rozhodnul, že si koupím nějakého choppera. Poznal jsem tam mnoho zápálených motorkářů,kteři mi byli ochotni poradit ve všem,co jsem chtěl vědět. Dostal jsem tam různé adresy, kontakty a tipy.

Zhruba měsíc jsem brouzdal po internetu, motobazarech, prodejnách motorek apod.

Často jsem jezdil do motocentra Olomouc,ale žádná motorka mi tam nepadla do oka.

Napadlo mě, že mám dobrého známého v motobazaru v Prostějově.Přijel jsem se tam podívat,jen tak. A v tom jsem po levé straně uviděl svého Maraudera VZ800 v modré metalíze.

Okamžitě jsem si ji zamluvil,taky jsme se na ni byli projet a do týdne jsem si ji za 100.000kč, koupil. Dostal jsem bonus v podobě nové baterky a taky bočních brašen.

Ke splnění mého snu chyběla jedna menší, ale důležitá věc,neměl jsem na ni řidičák.Takže rychle do autoškoly. Zrychlený řidičák trval asi 3 týdny. Závěrečné zkoušky na plný počet, tedy 50 bodů, ale úředníkům to trvalo ještě další 4 dny.

Najezdil jsem na ní za měsíc a půl asi 1300km.Má vynikající zátah od spodu a kdyby neměla zadní opěrku,tak už bych někoho určitě ztratil. Jak už jsem psal, motorka je v barvě modré metalízy, hodně chromovaná a má laděné výfuky. Suprový zvuk, kterého se nemůžu nabažit.

Tak v červenci 2011 mám již Maraudera 2 roky. Můžu říct, že jsem s ním maximálně spokojený. Za dva roky jsem najel přibližně 7tis. Km a naprostá spokojenost. Minulý rok proběhla jen povinná výměna oleje, kapalin, filtrů a taky jsem se obléknul do kůže. Nezapoměl jsem ani na rukavice, chopper boty, koženou vestu a koupil dvě stejné černé perleťové přilby, značky Caberg Dingo.
Letos na jaře bylo potřeba vyměnit sjetou zadní gumu. Koupil jsem Avon Venon, za 3800 kč i s výměnou.
Na motorce jsem zatím nespadnul, ale dvakrát jsem měl při sjeté zadní gumě a na mokru namále, podařilo se mi to se štěstím ustát (jel jsem ve dvou!). Jezdím čas od času na motorkářské srazy, na vyjížďky s kamarády a nebo taky jen tak pro radost. Často jsem služebně v zahraničí, tak každou volnou chvilku, kterou vyšetřím věnuji motorce a věcem kolem ní. Mám doma ještě po tátovi pojízdnou Jawu ČZ 125 Pérák z roku 1949. Uvažuji o její renovaci a zapsání do stavu veteránů. To je moje idea do dalších let. Motorek se nikdy nevzdám, jízda na nich mě hladí po těle i duši.
To je prozatím všechno, časem se opět ozvu s dalšími zážitky z mých cest.

Čadil
Čadil napsal 26.02.18 v 11:37 10b.

mooc krásná.pěkně napsáno.přeji klidnou jízdu.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 17.08.15 v 18:10 10b.

BaluJarda
BaluJarda napsal 03.03.15 v 20:46 10b.

Hezkej Marauder ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 14.10.14 v 19:17 10b.

Supr Sůza gratulejšn

Saxn
Saxn napsal 14.10.14 v 15:12 10b.

Výborný stroj ,který patří k nejlepším