cfmoto_800mt_sport_kufryPROFIL MOTORKY

BMW R 1100 RT (1996)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník MartiXLV
Vloženo 20.9.2009
Aktualizováno 21.12.2014
Zobrazeno 5 469x
HODNOCENÍ PROFILU OD 4 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Moje první a vytoužené BMW...R 1100 RT

Více fotografii

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
BMW R 1100 RT: důvod neuveden
Honda ST 1100 Pan European: důvod neuveden

První dojmy - Velice příjemný velký cesťák s dojezem přes 400km. Tři kufry, el.plexi, rádio, vyhřívané gripy, ABS, FID displej a všechno tohle v prvovýbavě! Víc snad už není co dodat.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi štít. Elektrický ventilátor za chladičem (pro zvýšení výkonu chlazení) Zavedení audia přímo do helmy.

Recenze

Takže za těch páár let co vlastním BMW R1100RT jsem zjistil, že i přes svou velikost a váhu je to velice dobře ovladatelný stroj , (až na manévrování při parkování) a to díky nízko položenému těžišti...Také má opravdu výborné brzdy (s ABS). Motor byl na svoji dobu také vynikající. Je vybaven vstřikováním paliva a katalyzátorem. Výkon 66KW není špatný... (ale něco navíc by neškodilo ). Spojka je "suchá" (jako u auta) a spolu s přenosem síly na zadní kolo přes kardan, vám neodpustí žádnou chybu. Převodovka je u tohoto modelu bohužel pouze pětistupňová, což je škoda, protože motor by hravě zvládl i šestku. Odpružení je další z předností tohoto stroje, neboť v kombinaci telelever (vpředu) a paralever (vzadu) a možností nastavení tuhosti (pouze u zadní jednotky ) lze i při plném zatížení zažít luxusní sportovní zážitek a po skončení "sportovní vložky" vrátit pérování do příjemně měkkého "cestovního módu". Jedna z nesporných výhod je i to, že při brždění přední brzdou, dochází k minimálnímu noření př.vidlice, což je opravdu fajn (nemluvě o bezpečnosti). Sedlo motocyklu je dělené u řidiče výškově nastavitelné (ve třech stupních) a dostatečně široké. Štít přístrojů je na první pohled chudý..., protože mu uprostřed dominují pouze dva kruhové budíky (rychloměr a otáčkoměr) a pod nimi jsou kontrolky všeho potřebného (od dobíjení,přes mazání, rezervu paliva... až k ABS). Na pravé straně palubního štítu je samostatný sdružený digitální ukazatel, který zobrazuje teplotu motorového oleje, množství paliva a také který rychlostní stupeň je zrovna zařazen (velice příjemná záležitost ) Na krajích palubního štítu se nacházejí výdech "topení". U tohoto modelu lze přetočením klapky u odvodu odpadního tepla za chladičem motoru nasměřovat teplo na řidiče. Zajímavé, ovšem v praxi ne příliš využitelné, protože pokud nastane větší zima, tak motor neprodukuje odpadní teplo a proto se chladič neohřívá...a "topení"netopí... . Pod výdechy "topení" se v palubní desce nacházejí reproduktory audiosoustavy (pokud je montována). Na řidítákch, které jsou vybaveny vyhříváním (s dvoustupňovou regulací) je také umístěno "dálkové" ovládání audia (bohužel během jízdy není vidět displej rádia). Vedle se nachází ovladač el.ovládaného plexi štítu. Za zmíňku jistě stojí deaktivace blinkrů, které je samostatné pro levou i pravou stranu (příznivci BMW znají). Motocykl je vybaven trojicí odjímatelných kufrů, které pojmou opravdu hodně věcí. U horního kufru je "nešťastně"řešeno víko, které je tvarované do "komínu", což znepříjemňuje využitelnost jeho objemu.

Ale abych pouze nechválil...motor má dost hlučný projev. Příčina-chlazení vzduchem a olejem (chybí "vodní zvuková izolace") a vysoký rozsah prcovních teplot (větší provozní vůle)
Převodovka se projevuje při řazení také hlučněji.
Na druhou stranu motocykl zvládne bez větších problémů ujet přes 100 000km i více.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
fatman
fatman napsal 11.01.17 v 07:31 10b.

Gratuluju
Opět skvělá recenze
10 bodů

mikru
mikru napsal 01.08.14 v 16:25

slabak
slabak napsal 13.01.14 v 19:57

Dobrý večer. Vlastníte výborný stroj. Také jsem se pro něj rozhodnul a potřeboval bych od někoho už zkušeného poradit. Prosím o zaslání kontaktu na vás. Děkuji za pochopení.

ThunderWolf
ThunderWolf napsal 02.12.13 v 17:42

Nádherná mašina, Doufal jsem, že jednou také budu mít něco takového vzkutku jedinečný zážitek takže samozřejmě za 10b.

skyair
skyair napsal 18.01.10 v 16:10

RT - to je opravdová radost z cestování. Hodně spokojenosti s modrou vrtulí v nadcházející sezóně

Více komentářůTOPlist