Jawa 50/21 Pionýr (1975)

Vlastník grovestreet
Vloženo 19.9.2009
Aktualizováno 29.5.2011

Vloženo: 17.06.2010, Uskutečněno: 17.06.2010, Zhlédnuto: 10x

Při zajíždění se objevilo pár problémů, postupem času pionýr ztratil výkon ohromným zpusobem, že nebyl skoro použitelnej. Podle barvy svíčky sem začal ochuzením směsy, protože byla až příliš bohatá přestože se zajíždí. Dala se jiná svíce (díky Martine za pujčení :)) ).
Problemy ale moc nezmizely, takže se laborovalo dál.. Výfuk! 1:25 minerálu udělá po čase svoje, olej přímo tek z výfuku, tak sem na test sundal, a fíha! Pionýr tahá skvěle :) Sice pěknej randál, ale je to přece zavodní 2T! :D
Potom se vyskytl problem se spojkou.. v tom mě překvapila nekvalita nových dilů na pionýry, dlouhá tyčka od spojky se po čase tak rozemlela, že se zasekla do víka a někdy se spojka prostě nevratila a byla furt častečně vymáčklá, takže z toho byl takovej variátor. Trochu se konec upravil pilníkem a zatím je to ok, ale pokusim se sehnat zlatej original :)

• Novoročně na Ještěd!

Když jsem den před akcí, předposlení večer roku 2010 seděl v garáži u motorky, ještě mi asi nějak nedocházelo jak je to bláznivá akce, dodělávál jsme poslední přípravy, bohužel opět píchlé zadní kolo (resp. není píchnutý

Vloženo: 01.01.2011
    Uskutečněno: 01.01.2011
  • Z problému do problému

Bohužel se mi přihodilo že se šteft ve válci na výfuk protočil a zničil se vnitřní závit, takže mi ve škole udělali větší závit i nový šteft (děkuji mistrovi), potom sem musel vzít pilník, upravit těsnění i koleno, na pl

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 09.10.2010
    Uskutečněno: 09.10.2010
  • Repliky nekupovat

O problémech s replikami dílů jsem již psal, a opět tu mám další problém. Kupoval jsem nové šoupátko do karburátoru, všechno v pořádku, co se na takové věci může zničit že? Po nějaké chvíli mě zarazil to že nemůžu dát p

Typ: Oprava
    Vloženo: 27.09.2010