Suzuki GS 550 (1979)

Vlastník -Jandys-
Vloženo 12.9.2009
Aktualizováno 15.1.2013

Jednou větou klasická syrová kovadlinka

První dojmy - Nádherný pocit a nostalgie,jedeš pomalu a připadá ti že to jede hodně moc.Zvuk je suprový a nezaměnitelný.Poctivě dělaná mašina!

Už jsem jednu takovou měl a díky své blbosti a nezkušenosti o ní přišel.Říkám jí Tina,to podle modelového označení"T".Jinač Suzuki Gs55OT,řadový čtyřválec,vzduchem chlazený,50k/37kw,6.rychlostí,váha 217kg,už jen el.starter a moc u ní postrádám nakopávačku,nejvyšší rychlost daná výrobcem 173km/h(ale tak rychle jí hnát nebudu a nechci),mimo tacháč a otáčkoměr má i display s ukazatelem zařazeného rychlostního stupně(1-6).Má nádherný zvuk syrového čtyřválu 80.let,hrne se ven z 6.komorových megafonů.Jízda na ní je jak na kovadlině,ve srovnání s dnešní produkcí.Když už se rozjede táhne pěkně odspodu,ale na brzdy pozor,je třeba si hlídat tempo a včas začít brzdit,ikdyž má 3.kotouče-ůčinek nic moc,spíše vadnoucí,nakonec však vždy zastaví.Oficiálně se do Evropy nikdy nedovážela,přednostně jen možná do usa nebo jezdila doma v Japonsku,jenže pokud ji někdo chtěl tak si pro ni zajel,koupil a dovezl,no třeba do blízkého Německa a pak od nich sem do čech a to je zatím její příběh.Prošla mnoha rukama,než se usadila u mne.Čeká na trochu renovace,přeštelování,atd.Původně byla koupena proto jak vypada a že ji nechám v původním stavu,stačilo však zhlédnout a navštívit závod veterán-klasiků(nedaleko od nás je přírodní okruh)a je více než rozhodnuto že budu dělat přestavbu ve stulu cafe-racer,ůpravy ale provedu tak že půjde vždy vrátit do původního stavu,prostě se uvidí co a jak.Stavba půjde pomalu a zaleží na financích,začnu v zimě 2011 a budu postupně až do finále pokračovat.Pokaždé co na ní jedu a třeba i pomalu,tak mám na hubě velkého SMAJLÍKA

15.1.2013-PRODÁNO,pořád jsem si říkal že ne,že ji dodělám a nechám a nakonec musela jít zase do světa.Myslím že o ni bude dobře postaráno a bude zas ve formě a prohánět se na panství Jižní Moravy.

Marty--Mortimer
Marty--Mortimer napsal 02.03.12 v 20:09

deset na smajlíka

me2d78
me2d78 napsal 10.02.12 v 09:27

základ dobrej, jsem zvědav na realizaci spíše flat tracku?, 10b za odvahu říznout...

Betulina
Betulina napsal 31.10.11 v 08:27

10b. jistých za nádhernou klasiku, která bude stále žít a vracet se. Tyto stroje ač již zřídka k vidění, budou více a více atraktivnější

cert.stary
cert.stary napsal 10.08.11 v 09:31

...nádherný železo ...a slušnej základ pro CAFE ...ať se zadaří ...vůbec se neurazím když občas pošleš fotečku pokračující přestavby ...

MimoCZ
MimoCZ napsal 10.08.11 v 08:54

Opravdu krásný kousek. Abych se přiznal, tak se mi líbí tak jak je. Pokud z toho bude pěkný kafáček, taky se mi bude líbit