renocar_unor

Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník Suzu_Sv
Vloženo 4.9.2009
Aktualizováno 9.5.2011

"Angela": Fazeřík s cestovním outlookem a sportovním srdcem.

Po Sv650s nastal čas na koupi novější motorky,která bude mít lepší jízdní vlastnosti. Fazera jsem si vybrala pro svoji sportovně-cestovní náturu, příjemný posez, ovladatelnost a skvělý výkon. V neposlední řadě se mi taky líbí její design- oči šelmy, výfuky svedené pod sedlo, elegantní rysy kapotáže i nádrže. Prostě kočka.

První dojmy- největší rozdíl je hlavně ve výkonu a posezu. Přesednutí z dvouválu na čtyřvál mi přinesl novou zkušenost s hladkým chodem motoru, který v nižších otáčkách pěkně pohodově hladce zabírá, ve vyšších otáčkách pak motorka chytá druhý dech a vystřelí jako šíp. Žádné cukání a skákání, blokování zadního kola, jako u SVéčka.

Posez se změnil z lomených řídítek na rovná. Nutno říct, že jsem si zvykla až moc rychle a motorka se mi s rovnými řidítky ovládá perfektně.

Horší je manipulovatelnost na místě- Fazer je těžší a vyšší, takže mám občas problém s ním pracovat "na ruce". Sedlo má taky výše něž SV, takže stojím mírně na špičkách, i když nejsem žádný prcek. Ale zvládnout se dá.

Co se týče výkonu, tak stokoňovka už nabízí solidní výkon...pro mě naprosto vystačující. V tomto směru spokojenost. Oproti SV velký krok dopředu. Motor z R6 je sice uřvaný, ale silný a má zátah. Větší výkon by se hodil leda tak na okruhu :o), v běžném provozu jej nevyužiju, i když mě chytne rapl.

Jinak k jízdním vlastnostem - motorka na cestě drží, měkce pruží, skvěle brzdí. DO zatáček jde lehce, nedělá nic nepředvídatelného. Na okruhu jsem zaregistrovala při akceleraci silné, rychlé kmitání v řízení -chtělo by to tlumič.

Od začátku mám trochu potíž se spojkou - zabírá na posledních 3 milimetrech a nejde nijak seřídit. Dá se jezdit samozřejmě i tak, ale vyhovoval by mi delší zátah.

2010
Tak motorka po výměně náplní a filtrů, dostala nový řetěz a tvrdší spojkové pružinky. Záběr spojky se už trochu zlepšil.
Odjezdila sezónu, i pár okruhů s velice slušnými časy :) Most 2:09

2011
Tak po drobných opravách laku apod. na začátku sezóny šla na inzerci a o pár dní později už má nového majitele...tak ať slouží.

elbunda6797
elbunda6797 napsal 18.08.14 v 18:50 10b.

elbunda6797
elbunda6797 napsal 18.08.14 v 18:50

Nádhera 10 bodů pro obě.

MirekG
MirekG napsal 19.02.12 v 17:45

Ahoj kolegyně z kraje, moc pěkné fotky. Kde jezdíš na okruhu?

trigr
trigr napsal 11.06.11 v 16:16

Pěkná žena pěkný Fazer 10b

.DJ.
.DJ. napsal 08.06.11 v 16:43

nádhernej stroj,je vidět že o něj pečuješ s láskou hodně pohodových km:)btw fazer je supr:)