Suzuki M1800 IntruderR (2009)

Vlastník Růža1800
Vloženo 1.9.2009
Aktualizováno 31.3.2020

Je to Sůza M1800R v černé perleti. Můj malej mazel

První dojmy - Super

Introše jsem koupil jako druhou motorku po VS 800, takže docela skok.

V současnosti mám najeto kolem 2 000 km.

Na motorce jsem poprvé jel až z krámu, předtím jsem na ní jen seděl, proto jsem měl trochu obavy, jak jí vůbec zvládnu - manipulace, zatáčení...

Po pár kilometrech se obavy ztratily a věděl jsem, že nechci nic jiného.

Motorka je skvěle ovladatelná, do zatáček jde úplně super, pocitově líp jak VéeSko.

Manipulace na místě je trošku těžší, ale dá se to.

Takže pokud někdo píše, že je to na něj moc těžký/velký, na to nemám svaly a podobně, je to blbost. Já taky nejsem žádný svalovec, spíš úplný opak a jde to.

Je pohodlná - 500 km a víc za den není žádný problém.

O motoru tady toho bylo napsáno už víc než dost, ta síla je fakt brutální a ani ty vibrace nejsou tak hrozný, motor se sice umí pořádně rozklepat, ale nejsou to žádný nepříjemný vibrace do stupaček nebo řidítek, jen jako by Vám motor chtěl říct "teď se pevně drž, teď za to pořádně vezmu "

To samé brzdy, ze začátku musí člověk opatrně, jsou to fakt jedovky.

Super je také světlo, konečně můžu jezdit za tmy. S VS to bylo utrpení, svítila fakt spatně.

Pouze dalkový mi přijdou nějaký divný, řekl bych že svítí víc nahoru než na silnici. Možná je to normální, ale osobně se mi jezdí lépe s potkávačkama.

Úpravy snad ani žádný neplánuju, jen drobnosti, motorka je nejhezčí přesně tak, jak sjela z linky - nejlíp jako jednosedlovka. Z těch drobností snad jen čirou optiku a sem tam opěrku pokud povezu nějakou ledvinku

Tady je nabídka dost bídná, proto jako spoustu jiných věcí budu doplňky kupovat přes Ebay nebo v US eshopech - ceny na nabídka jsou neporovnatelné.

Co mi trochu vadí je, když člověk zajede do kolejí, to dokáže motorku pěkně rozhodit, ale to není chyba motorky. Oproti VS je taky o dost tvrdší, je cítit každá nerovnost, ale zase pěkně sedí.

Celkově jsem teda moc spokojený a nehodlám určitě hned tak měnit. Motorka splňuje, vše co jsem od motorky chtěl.

Mohu jet kochačku v koloně a užívat si okolí a nebo za to vzít a někde se prohnat se sportama za kterýma o moc nezaostanu, někdy spíš naopak a pokud už zaostávám, tak asi hlavně proto, že se zatím dost bojim, Introš toho zvládne určitě víc než já.

Nejhezčí je ovšem ta pomalá jízda, kdy si člověk jen tak bublá krajinou a užívá si každý kilometr.

17. 2. 2011
Tak jsem se po delší době dokopal k tomu zase něco napsat. Mám na motorce najeto necelých 20 000 km. Krom běžného servisu jsem už musel řešit i dvě závady. Tekl mi motorový olej u kardanu - oprava 6 000 Kč. Poté mašina přestala zcela startovat, byl to uzemňovací šroub - oprava 1000 Kč. Takže celkem opruz. S první závadou jsem nějakou dobu jestě jezdil a do servisu odjel po ose, při druhé zavadě jsem musel motorku naložil do Tranzita

Jinak jsem ovšem maximálně spokojený. Ovladání, motor, pohodlí... rozhodně bych nemělnil!

25.3. 2011
Pár jemných uprav pro novou sezonu:

Vlastní nerez držák SPZ + osvětlení - originál se po jedné sezoně rozpadl.

Gipro a držkách Gipra - vypadá to super a mít přehled o kvaltech se super

Vyměnil jsem žárovku za Philips - překvappil mě ten rozdíl, svítí parádně, uvidíme co vydrží.

Vlastní držák na navigaci a 12V zásuvka

31. 5. 2012
Nájeto mám cca 29 000 Km. Kromě bězného servisu jsem již také měnil spojku, lamely to měly za sebou. Jinak vše dle servisky.

jps13
jps13 napsal 23.08.21 v 06:50 10b.

Krásná mašina.Moc pěkná,taky sem o ní přemejšlel.

pkkaca
pkkaca napsal 13.10.20 v 00:51 10b.

Nádherná

šolis
šolis napsal 13.05.20 v 12:25 10b.

Prosim te neposlal bys mi schema zapojení zařazeni rychlosti nebo vyfotit ten konektor jak je zapojeny . Díky předem Šolis

Monitormen
Monitormen napsal 14.04.19 v 05:34 10b.

Ahoj super že píšeš i o tom že něco zradilo.Mám dotaz řekli ti v servisu od čeho mohl ten kardan téct.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 13.02.17 v 22:59 10b.

Parádní kladivo ,přeji pohodu v sedle.