Cagiva Navigator 1000 (2001)

Vlastník ifin
Vloženo 19.8.2009
Aktualizováno 23.3.2012

Tak tohle sem si pořídil místo Hondy Deauville... Po prvních kilometrech získala i jméno. Budu jí říkat "Chrastipeklo", kvůli těm podivným zvukům linoucím se z motoru a pekelné vitalitě zpestřované občasným cukáním (hlavně za studena).

Litrový dvouválec ze Suzuki TL v rámu MV Agusta, který si říká Cagiva Navigator... Pohodové odpružení, které perfektně sedí na ty naše "silnice", vzpřímený posez a relativně pohodlné sedlo, motor s přebytkem výkonu. Bezvadná ovladatelnost a solidní brzdy. K nevýhodám a nedostatkům řadím malou možnost změny pozice v sedle, nízký štítek a mechanické projevy motoru. Kvalita lakování lehce pokulhává za standardem.

Motor je třeba před jízdou řádně prohřát, ani to ale zcela nevyruší občasnou ucukanou reakci na přidání plynu v nízkých otáčkách. Na vině asi bude ne tak úplně ideální nastavení vstřikování. Při podřazení ve vysokých otáčkách občas ustřelí zadní kolo, to je třeba mít na paměti. Motorka by určitě snesla tlumič řízení. Dvě plastové nádrže po deseti litrech trochu komplikují tankování a upevnění tankvaku. Spotřeba se pohybuje okolo 6,5 litru na sto kilometrů, kontrolka se rozsvítí pokud v nádrži zbývá ještě cca 3 litry paliva. Stroj podle mého názoru spadá spíš do kategorie funduro, než cestovní enduro.

8.10.2009- zakoupil jsem zařízení gipro S-01 atre určené pro motory Suzuki. Ukazuje zařazený rychlostní stupeň a vyřazuje omezovač časování. Cukání v nízkých otáčkách se výrazně omezilo (zůstalo pouze za studena) při použití nastavení na stupeň 6. Instalace bez problémů, cena s dopravou 3375,- Kč. Přepínání mezi jednotlivými nastaveními se provádí malinkatým tlačítkem vespodu ukazatele, to jsem nahradil vlastním (poněkud větším) tlačítkem samodomo. Teď už to jde ovládat i v rukavicích a za jízdy.

20.2.2012 prodáno novému majiteli...

ifin
ifin napsal 05.04.11 v 22:44

HupyFrud: Ano i ne. V té době to mělo svůj důvod (narození potomka). Byl to hezký stroj a určitě dělá a bude dělat majiteli(majitelům) radost ještě kupa let. Nebylo by fér, aby stála převážnou dobu v garáži...

HupyFrud
HupyFrud napsal 27.03.11 v 19:36

Kritické hodnocení = za 10. Nelituješ prodeje Dea?

kmotrs
kmotrs napsal 17.09.10 v 15:44

Mám přesně stajejnou. To cukání není vada,je tak nastavená vstřikovací mapa. když pustíš spojku tak do 3 tisíc jede zvola a pak začne pořádně zabírat, akorát to je nastavené trochu ostře a umocněné tím že to je stříkačka. Všimni si že když pouštíš spojku tak si sam přidá aby nechcípla.

bicoun_cz
bicoun_cz napsal 05.08.10 v 13:13

Zdar kolego..Máš to pěkný Doufám, že se někde na silnici potkáme..

ifin
ifin napsal 14.09.09 v 11:11

Honza.CBR: já nemám rád to co píše většina lidí když si koupí motorku "je to super, nemá to chybu, nejlepší ze všech... ". To přece není pravda, každá má nějaké mouchy a je fér si to přiznat. Někomu to třeba pomůže při výběru. Moje hodnocení neznamená, že Navigator je sračka, to rozhodně není. Je to poměrně zábavná motorka se silným motorem (který o sobě dává vědět).