Chunlan 125 Tiger (2003)

Vlastník Azi.
Vloženo 6.8.2009
Aktualizováno 29.10.2010

Kupovaná nová. Do letošního léta na ní jezdil táta. Ted' si koupil silnější a já udělal autoškolu na A1, takže jsem ji převzal.

Dobrá motorka na naučení, sedlo je nízko nad zemí, motor do 7 tis. otáčekpozvolna táhne. Nad 7tis. je poznat vetší zátah, až k 9,5tis. otáčkám. Je to vzduchem chlazený dvouvál, 4T, se dvěma karburátory Keihin. Výkon v tp je 9,2kW při 11tis., ale byla na brzdě a bylo naměřeno 9,7kW při 9100ot/min. Najeto je pouze 6005km (k 6.8.2009) z toho já asi 500km. Moje maximální rychlost je 107km/h, ale 100km/h dá i se spolujezdcem. Občaná nutnost opravit nějaké menší závady. Posledně byly zoxidované kontakty na spínači brzdového světla. Při posledním výletu na Záryby-Jestěd a zpět se mi stala zvláštní porucha. Když jsme se vraceli, tak za Mladou Boleslaví přestala táhnout nad 80km/h. Do této rychlosti bylo všechno v pohodě. Doma jsem odpojil kabely ke svíčkám, vzduchový filtr byl vyndán, hadička od nadrže ke karburátorům také sundána, pneumatiky byly natlakovány správně, nikde žádné porušení, nic. Dal jsme vše na svoje místo a hned šlapala, tak jak měla.

Po dlouhé době aktualizace: Mám na ni najeto 5000km, běhěm této doby mě nikde nenechal, vždy jsem dojel bez závad.
Cestovní rychlost se dá v pohodě držet na 90-95km/h, bez vibrací, oproti třeba CBF250, u které mě to hodně překvapilo (fakt jednovál, ale všichni kecají, jak číny vibrují).
Ve zpětných je nádherně vidět za sebe.
Závada, kterou jsme měl na cestě z Ještědu se již neopakovala, ani nic dalšího. Tato čína je bez nutnosti dotahovat šroubky po každé vyjíždce, za se jakoby si až teď u hranice 10 000km vše sedlo a pořádně zajelo.
Hodně lidí ji netipuje pouze na 125, ani po nastartování se seriovými výfuky, tak nezní;)

Fotka s kokořínem v pozadí byla focena Vlk(em)123, dik.

Milos1
Milos1 napsal 11.04.12 v 08:30

Měl jsem ho také. Posléze jsem ho předal přítelkyni. Dohromady jsme na něm najezdili asi 30000km. Závady dvě. Přestalotěsnit gufero u řadičky a "ztratila" se kostra na zadních blinkrech. Moc fajn mašinka, dodnes na ní rádi vzpomínáme.

travellerx
travellerx napsal 09.12.11 v 14:47

Dobrý chopper a hezky se o něho staráš kdo nezná neví,ale kdo ho zná,tak ví že dělá radost

žižala.
žižala. napsal 29.10.10 v 18:04

Pěkný čopřík jasná 10ka.

Azi.
Azi. napsal 06.08.09 v 18:13

jj diky. ja to delal dneska a tyhle fotky jsem splasil v pc z mobilu , chystal jsme se na nejake hezke, ale jel jsem ke spoluzakovi.

Devil999
Devil999 napsal 06.08.09 v 14:31

no podle foteknejdemoc poznat jak vypada. ale ja tenhlemotor ma na twinsport yuki a jsou tam karburatory mikuni. ja mam dvapodtlakove natom vyfot ty karbiky.a vyfot ji celou at to vypada lepe jinak at jezdi