Honda CBF 600N (2009)

Vlastník PavelFru
Vloženo 29.7.2009
Aktualizováno 20.9.2012

Honda CBF 600 N první velká motorka.
CBF 600 jsem zvolil pro její klasický vzhled, nádherný zvukový projev a příjemný zátah z nižších otáček. Klidná, spolehlivá, úsporná.

2009

...
Moto jsem zakoupil na konci července a od té doby plní naprosto všechna má očekávání a učíme se spolu. Po několika najetých kilometrech mě neustále CBF překvapuje svou příjemnou a lehkou ovladatelností, klidným chodem motoru bez vibrací přenašejících se po celém motocyklu, do stupaček apod. Prvních cca 100 km jsem nějaké vibrace vnímal, ale postupem dalších km se vše zklidnilo a nemám výhrad. Co mě překvapilo je účinné brzdění motorem spolu s plynulým nástupem brzd. V podstatě zatím není co hondě vytknout, každá vyjížďka je zážitek.
Při cestování mi přijde nejpřijatelnější držet motor mezi 3-6 tis ot, pro bezpečné předjetí to chce, aby motor točil min. těch 6 tis/ot. Z těchto otáček honda čiperně akceleruje a spotřeba se pohybuje do 5-ti litrů. Pomalu jsem vyzkoušel nastavení jak předních vidlic ( poloha 2) tak zadního tlumiče ( poloha5) a zdá se, že je to ok. Zpočátku jsem trochu bojoval s nastavením zrcátek, ale i to se povedlo. Pro rok 2009 končíme na 8,5 tkm.
2010
...
Po zimním cvičení s vyndáváním baterie jsem posadil sedlo do nejvyšší polohy a zdá se, že je to lepší ikdyž hodnota o kterou je sedlo výš je čistě kosmetická. Pro rok 2010 končíme s celkovým počtem km, který se rovná 20.000.
2011
...
Na rok 2011 byly v plánu nějaké kufry, nakonec jsem koupil pouze horní, který je svou funkčností naprosto perfektní. Konečně je kam dávat helmu. Ve 24 tkm trošku větší servis jen mi to už nepřipadá takový žihadlo, ale na tu mojí jízdu kolem 100 km/h nádhera! Tento rok moc času nebylo a proto je stav km ke konci roku 2011 27.000 km.
2012
...
Honda stále šlape jak hodinky je to krása, kilometříky naskakují . . . . .pneu michelin pilot road2 jsou lepší než origo obutí a tak do 36 tkm vydrží s přehledem. Konečně vyšel čas a podíval jsem se na GG. Celkem najeto 1554 km a spotřeba krásná 4,2 l/100km.
...
Usoudil jsem, že nastal čas změny a cbf putuje 10.9.2012 s najetými 35.750 km k novému majiteli. Přeji hondě i novému majiteli spoustu krásných zážitků.

PavelFru
PavelFru napsal 23.07.12 v 14:54

Děkuji, ještě trochu času a hurá na cesty ...

18yamaha18
18yamaha18 napsal 16.07.12 v 16:09

Pekný stroj Prajem pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...

Bob650
Bob650 napsal 26.07.10 v 15:17

Tak jsem si přečetl, jak Honda upadla. Chuděrka malá... Hele, když teda na CBF moc fouká na dálnici, co tomu trochu pomoci s plexi od Givi. Rozumná velikost neubere šarmu a moc pomůže při rychlejších přesunech.

Alesko
Alesko napsal 30.05.10 v 15:57

Niet co dodat za 10 bodov

Scooter-devil
Scooter-devil napsal 11.04.10 v 19:44

fakt nádherný stroj čistou stopu a hodně km přeju jasných 10b jo a super sezonu 2010