renocar_unor

Yamaha DT 125 R (1992)

Vlastník panimarikova
Vloženo 26.7.2009
Aktualizováno 25.12.2015

Lehký dvoutakt, příjemná do terénu...Na to jaka je to babuša, tak jezdí jako nová.

První dojmy - :-)

DT mám cca 1,5 měsíce, první motorka vyloženě do terénu. Jsem moc spokojená Tak hlavně jsem nikdy nijak moc offraod nejezdila, takže se neustále učím.

Nijak hodně jsme zatím do údržby nezasahovali. Akorat takový ty klasický věci jako výměna brzdovky (ta původní už ani nevypadala jako brzdová kapalina), promazání všech provozních částí (spojková páčka skoro nešla zmáčknout),vyčištění vzducháče, atd. Zadní destičky už byly úplně pryč.

Každou chvíli dotahujeme řetěz, ten jistě totiž zažilčasy dávno minulé Až nebude kam dotahovat, koupím nový.

Vyskytl se jeden problem se samovolným zvyšováním plynu do vysokých otáček. No je to pěkně nepříjemný, kdo by chtěl, aby se mu zrovna v nejblbější chvíli, kdy je třeba velice senzitivně se soustředit na ovládání plynu, aby plyn vylítl někam do výšin několika tisíců otáček, a napálil to třeba do nejbližšího stromu... no to přeháním, nicméně nežádoucí to je. Tak jsme koumali čím to bude, rozebrali řídítka (aspoň jsme zapojili chcípák, který nefungoval, i když ne že bych ho nějak vydatně používala), pročistili plynové lanko, objevili věci nevídané (krabičku na lanku, o jejíž funkci a uplatnění jsme neměli tucha a vypadala naprosto zbytečná), prozkoumali šoupátko a jehlu, vyčistili karburátor. Pak jsme to všechno složili, a problem pořád stejnej. No byla to ta kouzelná plastová krabička, o který jsem se posléze dozvěděla, že tam je údajně pro ještě další lanko, kteréotvírá přívod oleje do motoru (AHA!) V krabičce je lanko přerušené, a nastavené plastovým čímsi a to v té krabičce se hýbe, podle toho jak vezmu za plyn ( kdo zná ten ví ) No a že už je pěkně upravovaný, protože já tam žadný druhý lanko nemám, amícham olej sbenzínem ručně. A ono se to tam zasekávalo.Tak jsmeplastový cosi zbrousili, dekl na krabičku přišroubovali rubem, aby to nemělo kde se zasekávat. Tak to bylo v poklidu, plyn už nezlobil. Až při poslední vyjíždce mi to nedalo, a prostě jsem se v tom kluzkým brodě muselavyválet a pak zase opět plyn šel do otáček. Sám. Tak to už jsme byli v koncích. Ale přišli jsme na to. Zadrhávalo se to v kloubu, kterým vede lanko od karburátoru, závisle na pohnutí řídítek. Provizorně jsme topřilepili - ave lepenka do úhlu v kterém to nezlobilo, a doma to přidělali pořádně.

Jinak DT nezlobí.Užiju si s ním spoustu legrace. Statečně šplhá krpály i na trojku, rve mi ruce, když tak trochu mi ujede plyn, brzdí když je třeba( pomáhám očima), projede se mnou potoky, brody, klády přes cestu(hubený ), šutráky, šotolinu, v bahně předjíždí zadek, a vytáhne mě odněkud, odkud bych to aninečekala. Je pohodlný, málo žere, a prostě jsem ráda že ho mám. Taky se o nějpěkně starám, meju, mažu adolejvám

razde
razde napsal 07.10.09 v 21:57

Nohezky jsi to popsala,tak pěknou jízdu

Cíba.
Cíba. napsal 17.09.09 v 17:10

přeju hodně zábavy bez pádů

Tomisu
Tomisu napsal 19.08.09 v 17:10

Pekny dt je videt ze to je proste kvalitni masina

Tomino
Tomino napsal 02.08.09 v 21:04

No tak jen tak dál, někdy mi jí předvedeš

panimarikova
panimarikova napsal 02.08.09 v 20:55

jé pupe dik vzdyt ja ji miluju, kdybys videl jak ja vzdycky z vyjizdky prijedu vytlemena jak slunicko a rozhodne si vim rady co s tim