Yamaha XJ 900 (2001)

Vlastník johny82
Vloženo 12.7.2009
Aktualizováno 25.8.2013

Tak jsem loni napodzim vyměnil starýho trambusa za novějšího, dlouho jsem váhal co koupit, ale nakonec mě kvalita starého Fka přesvědčila, že jsem jen poskočil na novější model Diversion. Co dál napsat.snad jen že je to taky dobrá motorka

První dojmy - xxx

Ze začátku jsem měl problém se zvlněnými kotouči, pravděpodobně to zapříčinily původní destičky, na ebay jsem koupil jiné kotouče a do třmenů dal Goldfreny a už je to v pohodě. Ze začátku jsem byl trochu rozladěnej z toho, že jsem si na motorku musel zase zvykat, jelikož starý Fko bylo tak dobrý, hledal jsem na diversionu chybičky, celou zimu jsem přemýšlel jestli mám vůbec starou prodávat, zažil jsem s ni dost a přirostla mi k srdci. Nakonec jsem ji prodal staršímu pánovi někde do Krkonoš. Po tom co nás teď Diversion úspěšně odvezl 3000km za 11dní na dovolený tak jsem rád, že jsem se nakonec rozhodl pro něj, už mi taky přirostl k srdci.

Koupená v řijnu 2008 s najetými 17 tis. Km se servisní knížkou.

Cesty:

06/2009 12dní okružní jízda, Rakousko, Intálie, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko najeto 2930Km, až na na to, že mi mojí blbostí došel na dálnici na HR/H hranici benzín ani jeden problém. Tímto chci poděkovat maďrskému motorkáři s přítelkyní na Fazeru 1000, který mě s dvouma PETkama hodil na pumpu

Stav tachometru v půlce července 23500Km, průměrná spotřeba 5,4l/100km, spotřeba oleje 0.

19.9.2009 - k dnešnímu dni 28900km kromě výše uvedený, jsem si dal ještě 5ti denní trip podél české hranice, západní cestou od severu na jih a koncem srpna 5 dní v Alpách, kilometry přibejvaj a xjčko je zvládá na jedničku, problémy s přední brzdou jsou vyřešený, teď už jen jezdit, spotřeba je stále okolo 5,5l na oleji mám už 10tis. a ještě jsem nedolíval.

Zima 2010/11 - tak abych přidal zase nějakej ten slint, motorku jsem uložil k zimnímu spánku se stavem tachometru 44tis. a trochu drobných. Letos jsem ji prohnal řádsky, kromě jarní cesty okolo hranic Čech a Moravy tentokrát východní cestou v červenci proběhla vysněná dvoutýdenní expedice na sever do Norska. Nejdříve bylo zájemců mraky ale nakonec jsem se vydal jen já a moje drahá polovička. Cesta vedla přes Německo a Dánsko (ne po dálnici) do přístavu Hirsthals a z něj obrlodí do Kristiansandu. Norskem po západním pobřeží na sever až k Trolím schodům a vnitrozemím na jih přes Lillehamer, Oslo zpátky do Krist.sandu okruh cca. 2700 Km. Celkem tedy 5050 Km/14dní. Jinak všem můžu doporučit, nebojte se toho a vyražte, zažijete co nikdy nezapomenete a pokud nejste obzvlášť prachatý a stačí vám stan a vařit si budete sami vyjdete s 25tis. Kč pro oba komplet včetně trajektu. Jo a taky doporučuju těm kteří uvažují o svatbě a potřebují si partnerky řádně zprubovat, vzhledem k počasí, drsný přírodě a místní drahotě se určitě najde několik situací kdy to bude opravdu dobrodrůžo, obzvlášť jen ve dvou!!! Ta moje uspěla a v květnu se žením Abych nezapomněl na mašinku, ta opět nezklamala, při hledání místa na přespání několikrát zažila pořádnou endurovložku, 2x mi spadla jednou sama ze stojánku, ještě v Německu jsem kupoval novej blinkr a pak jednou při kličkování na pískový cestě při rychlosti 0,25km/h i s náma dvěma Spotřeba v Norsku byla kvůli nízké rychlosti do 5litrů, oleje ubylo do půlky okénka odhad 2dcl. Takže stroj dostal zase jedničku s hvězdičkou. Kdyby měl někdo zájem rád poskytnu něco málo tipů a informací, stačí napsat.
Na konci srpna jsem ještě podnikly povinný tentokrát dvoutýdenní zájezd do Alp a na chvilku k moři.
Na závěr chci všem bláznům popřát hodně štěstí v Novym roce a jezděte pomalu ať toho hodně vidíte

ZRX
ZRX napsal 25.08.13 v 12:40 9b.

Pěkná mašina

mimo
mimo napsal 03.07.12 v 22:11

P.S. stav se na kafe máš to kousek

mimo
mimo napsal 03.07.12 v 22:10