renocar_unor

Kawasaki Zephyr 1100 (1992)

Vlastník eaton
Vloženo 11.7.2009
Aktualizováno 23.1.2022

Moto které chytne za srdce a nikdy ho neprodám,kdo nezažil nepochopí... Ale už není ,přihodila se havárie. Měl jsem ji rád.

První dojmy - Silná jak lokomotiva.

Je to klasická lokomotiva ve stylu ( XJR,CB nebo GSX) ale je z nich nejstylovější,ne však nejsilnější. Samozřejmě ,že je velice znát její váha která v zatáčkách limituje a je to spíše boj kdo z koho,než symbióza moderních ,,šicích strojů´´´,ale myslím že právě to na ni přitahuje.Opravdu robustní a klasický stroj bez moderních kudrlinek typu proměnné sání,časování ventilů a podobné nesmysly. Důkazem budiž to ,že můj kus má najeto necelých 70 000km bez vážnějších oprav a investic.Mé úpravy se prozatím omezily na výměnu předního světlometu (byl již vysvícený) a nasazení celkem širších řidítek oproti originálu ,,z rýžové koloběžky,, které omezují většinu japonců dodnes.Moto má jen 5 rychlostí ale záměrně ,protože silný spodek to vše vynahrazuje a na 5-tku se dá jet 50 - 200. Je to spíše pohodová stylovka než kapotovaná raketa pro jízdu po zadním a dá se říci že dnes je to již opravdu klasik a youngtimer kterých oproti výše jmenovaným typům od konkurence u nás není mnoho.

Jirka-ZXR
Jirka-ZXR napsal 19.09.15 v 15:14 9b.

pěknej...

valivali
valivali napsal 29.11.12 v 11:23 4b.

tak tím světlem si to zabil. Chápu, že pokud jezdíš hodně v noci, když už staré nesloužilo, ale existuje spoustu jiných světel. Klasičtějších...no holt proti gustu...

RADEKvonTroppau
RADEKvonTroppau napsal 07.04.11 v 20:51

Krasavica obecná a hlavně v této Black edici - hooodně pěknej kooousek

Adinka
Adinka napsal 05.12.10 v 23:57

Silnější a starší sestra té mojí Moc se mi líbí, i když se přikláním k názoru, že to světlo by to chtělo fakt vyměnit Přeju jen pěkné zážitky Ta bude ještě dlouho jezdit!

BaluJarda
BaluJarda napsal 09.08.09 v 10:11