Jawa 350/362 Californian (1972)

Vlastník Jarin55
Vloženo 10.7.2009
Aktualizováno 13.7.2009

Jawa Californian 350 2T oilmaster. Pominu li veterány podle mě nejhezčí Jawa

Moje první větší moto. V té době asi nejhezčí motto od jawy. Vyrobeno bylo jen málo kusů, dvojí provedení, laufy rovně a laufy šikmo vzhůru. Barevné řešení červeno černá a pak modrobílá policejní. Koupil jsem ji jetou od jakéhosi plochodrážního jezdce. Měla dle tehdejších módních trendů hrazdu a vyměněnou řetězovou sadu, takže šla dobře na zadní ale víc jak 130 to nejelo. Oilmaster moc nechodil, tak jsem ho nakonec odpojil a jezdil na mix, tenkrát byl u každé pumpy (traboši, warťasy a podobná verbež). Jezdilo to na tehdejší poměry super, mělo to jen malou vadu, pořád se potvora kousala. Časem jsem už poznal podle zvuku že se chce kousnout, stačilo včas vymáčknout spojku, nechat to vychladnout a jet dál. Několikrát jsem ji půlil (doma v obýváku), koupil brusnou pastu a brousil zrcátka ve válci. Chvíli to bylo dobrý ale za čas se kousla znovu. To, že za deště občas jela na jeden válec, to bylo zanedbatelná a nepodstatná závada. Pro mě byla krásná a já byl na ni pyšný. No a pak přišla rodina a Calif šel z domu. Dnes bych si dal pár facek, že jsem ho prodal.

BadRX
BadRX napsal 02.02.16 v 14:11 10b.

Ben-harmonika
Ben-harmonika napsal 14.02.10 v 22:56

Tohle byla má osudová motorka a už navždy mě bude mrzet, že jsem jí kdysi dávno v minulém století prodal . Tak buď zdráv a sejdeme se na těch modrnějších brkách

majkys
majkys napsal 13.07.09 v 10:31

Škoda,škoda, asi jsi měl califa moc rád, podle toho jak o něm píšeš - za 10 a hodně štěstí na jiných motkách Ahoj Majk

Big.One
Big.One napsal 12.07.09 v 20:30

Luxus foto.

Milan1963
Milan1963 napsal 11.07.09 v 20:57

Taky se přidávám-hezká historická fotka.I já míval Californiana,ale vzpomínám nerad-samá porucha,rád jsem ho prodal.Ostatní Jawy byly o 100 procent lepší.Holt-různé zkušenosti.