Moto Guzzi Griso 1100 (2006)

Vlastník mattua
Vloženo 6.7.2009
Aktualizováno 18.11.2009

Italský dvouválec do V se vším co k tomu patří

Dlouho jsem vybíral a musím říct, že volba byla ještě lepší než-li jsem čekal.

Je to nádherný stroj, který nemám nic navíc a nic mu nechybí.

Mám na něm najeto zatím něco málo přes 2 000 km a pocity jsou lepší a lepší.

Krásně táhne od spodu a průběh je naprosto plynulý. Můžete s ním jet fakt kochačku krajinkou, ale když to přestane bavit, tak umí jet hooodně svižně. V zatáčkách se chová parádně a nemám zatím ani pocit, že bych ho musel nějak moc přemlouvat.

Přijemné překvapení pro mne jsou i sériově dodávané gumy Metzeler. Myslím, že už se v zatáčkách moc nestydím a nemám pocit, že by mi to někde klouzlo. Převodovka funguje bez chyby. Jen si člověk musí zvyknout, že to není rejže a něžnost musí stranou. Naprosto mne uchvátil zvuk a taky síla motoru při brždění. Když jdu ze 4 na 2, tak mám pocit, že přeletím vydle.

Je konec srpna a jsem cca na 12 500 km. Proběhla serviska na 10 000 km. Vše běhá jak hodinky a mé nadšení z italského hřebce je možná ještě větší. Proběhla změna brzdové kapaliny na DOT 5.1 racing a poladění tlumičů od kluků z KRK moto, kde i servisuju.

Jinak můžu vřele doporučit všem z okolí Lbc - www.krkmoto.cz. -

Vůbec bych nečekal, že to může být takovej rozdíl. I tak to bylo OK, ale teď to sedí jak přikovaný!!!

Takže závěr sezóny 2009 nebyl bohužel ve znamení šťastných kilometrů. Nedání přednosti v jízdě od Peugeot 206 a Griso je po smrti. Momentálně mě čeká handrkování s pojišťovnou, ale už koukám po nové. Samozřejmě opět MG Griso.

A nové MG Griso 1200 8V je na cestě...nemůžu se dočkat:)

nyeo
nyeo napsal 04.11.09 v 21:04

škoda každé mg, doufám, že nová bude sloužit ještě lépe. Za 10

Stadakk11
Stadakk11 napsal 07.10.09 v 11:02

Moc dobrá volba. PokudTě trápí spotřeba, tak nemusí...taky jsem to vloni při koupi řešil. mušíš být trpělivý, to si sedne. Já jsem ze začátku jezdil za 7-7,5litru na 100km. pak to šlo na 6litrů, to bylo někde u 10tisíc km a u 17 až 18tisíc km jsem už jezdil za 5litrů. Teď jsem použil jiný olej a šlo to ještě o 2dcl dole a je tam nějakých 22tis.km Když jsem ji koupil, tak jsem si mlátil do hlavy, jakého žrouta jsem si přivezl domů Ale hlavně to záleží na stylu jízdy...já jezdím cestovně do cca 120km/h Jinak dávám za 10 Michal

Jouwelka
Jouwelka napsal 21.09.09 v 14:57

moc pěkná čičinka doufám že ji dáš rychle do kupy škoda ji : ... 10b

martjan_1098
martjan_1098 napsal 09.08.09 v 22:02

Je to krasa, bude to ma pristi motorka, jen v te oranzove se mi libi asi nejvic. U me mas 10 z 10

BaluJarda
BaluJarda napsal 09.08.09 v 18:51