Yamaha YBR 125 (2007)

Vlastník predsedaharwy
Vloženo 21.6.2009
Aktualizováno 5.10.2018

Bomba pro zelenáče,spolehlivá,celkem živá a nikdy nemá dost.

První dojmy - Lehce ovladatelná,celkem i živá na výkon 10 koní. Držák na dlouhý cesty i lehký popojíždění po městě. Spotřebu mám zmapovanou na 2 litry, víc ani déčku.

Koupil jsem jí v Listopadu 07 jako funglovku v Yamaze ve Staré Boleslavi za 59990 kč. Nikdy předtím jsem na ní nejel a tak jsem měl trochu obavu, jestli mi vůbec bude vyhovovat. Zkrátka rána poslepu a byl jsem hodně překvapen. Moje první jízda byla za šíleného krupobití a sám jsem se divil,jak s novými pneumatikami držela na vodě jako přibitá. Originální gumy nejsou zrovna dvakrát široký,jsou to spíše galuzky,ale i přesto si jí můžu bez obav naklopit v jakémkoliv počasí. Dokupoval jsem na ní plexi,závažíčka na řidítka,tankpad,kufr a jen tak pro srandu hrací kostky na ventilky. Když měla najeto asi 4000 km,tak jsem s ní měl lehký pád do škarpy. Bylo potřeba vyměnit řidítka a srovnat budíky s plexisklem. Jinak byla v pořádku. S výkonem 7,6 kw (10 k) a krouťáčkem 10 Nm je pro ní nejideálnější rychlost 100/105 km/h,to je také schopna držet pořád. Na dálnici jí dostanu i do omezovače (9500 ot./min. 118 km/h),ale jelikož je to vzducháč,tak to v létě moc nedoporučuju dělat,páč ta motorka docela trpí. Jednou se mi povedlo jí z kopce vyhnat až přes omezovač do 122 km/h,ale to už pro ní bylo moc. Momentálně (21.6.09) mám najeto 8200 km a musím napsat,že tahle motorka je pro zčátek úplně ideální stroj. Nikdy mě sama od sebe nikde nenechala a mohl jsem jí prohánět celý den s lehkýma pauzama. I po 300 km za den ještě neměla na svůj obsah dost a klidně by ještě jezdila. Nemůžu si jí vynachválit.

fresco
fresco napsal 16.11.09 v 18:30

...stejně nejhezčí YBR je v červeném

Lazzarik
Lazzarik napsal 09.11.09 v 19:05

Parádní YBRka

Huby
Huby napsal 04.08.09 v 09:47

ten omezovač je k prdu...akorád by mě zajímalo jak to děláš že ti to tak mazalo 118..to jsi měl vítr v zádech ne? jinak já jsem to z kopce roztáh na 128km/h ale měl jsem smrt ve vočích a čekal jsem kdy mě uteče píst jinak to plexi jsem taky kupoval ale nešlo mi to nasadit, a prej že to je na 2006 tak nevim jakej v tom je rozdíl..jinak ať ti jezdí

Skalák
Skalák napsal 26.07.09 v 23:49

Shoxik
Shoxik napsal 01.07.09 v 18:07

až na ten plexi štítek pěknej kousek