Kawasaki GPZ 1000 (1986)

Vlastník Tomeš
Vloženo 21.6.2009
Aktualizováno 4.10.2011

Stará babibčka,trochu při těle,vyžaduje dost pozornosti,ale umí se odměnit,silný motor,který umí dost schroustat,pohodlný posaz,ale né na dlouhé vzdálenosti,jinak sedí jak přibitá.

Moto mám tři roky,jsem s ní celkem spokojen (ale jen do chvíle než se něco vyse.e)

Na váhu se dá časem zvyknout,člověk se musí naučit manipulaci na místě,hlavně když se chci otočit na silnici,musím si předem dobře rozmyslet kde a jak jinak se musí z moto slézt.Trochu krátky boční stojánek,špatně se ta váha z tak velkého náklonu zvedá.Zatím jsem neměl žádné větší závady,jen je časově náročná na běžnou údžbu,olej nežere,celkem dobrý přístup ke všemu,svíčky se dají vyměnit do 15 minut,vůbec všechno se dá sundat za celkem krátký čas,akorát kapotáž praská kde se dá,občas tu upadne šroubek.Taky mi teče voda z vodní pumpy,nic velkého ale kape to na svody a to je vám smrádek,když se do toho přidá trocha oleje.Vana taky nevydrží dlouho těsnit,jinak olej od nikud okolo neprolíná.Občas problémy s držením otáček volnoběhu v daném rozsahu.Brzdy nejsou špatný,ale lepší by být mohly,přece to jenom něco váží.Nedávno jsem řešil problémy s elektrikou,občas nesvítily směrová světla,nebo pro změnu nesvítily potkávací světla,nebo jsem někde jen zastavil za 10 minut chtěl odjet,ale baterka udělala jen takovýto hn hn hn konec,a to byla nová,dobíjení běželo jak má,pak jsem zjistil,že je špatný dotek na jedné pojistce a já kvůli tomu lítal po servisech,známých nikdo nic nezjistil a na konec je to taková volovina.Po delší jízdě začnou bolet záda,ale to závisí na vaší postavě já 172cm trochu prcek no.A to nemluvě o dřevěných rukách z řidítek.Výhodou je velká nádrž 21 litrů,to se hodí na vejletění po kopečkách kde nejsou benzínky,spotřeba něco kolem 7-10 litry podle jízdy a podle počtu posádky,ve dvou je to pořád za deset.Je to žrout pneu a řetězovky,není se čemu divit 264 kg váhy 100 koníku a k tomu 85 Nm krouťák udělá své.Moto má docela pěkný sound i s originá dvěmy koncovkami,s jedním laufem to vypadá blbě.Velice dobrá dostupnost náhradních dílů,ceny sice nejsou lidové,ale to nejsou skoro na nic.Za zmínku stojí špatné chlazení motoru v létě kdy jedete přes město,zůstanete viset dvě minuty na semaforu a teplota vám vyleze skoro do červeného pole,to příjde na řadu ventilátor,tak jsem si udělal samostatný spínač ventilátoru vedle budíků,zapnu ho dřív,než se to začne přehřívat,to potom vadne výkon motoru.Moto jsem koupil za 35 modrých papírků,trochu v ošklivém stavu,špatný lak rozsypané plasty,se sjetou zadní gumou,děravými svody,bez klaksonů,zadního madla spolujezdce,chybí mi dva hačky z podsedlovky na uchycení zavazadel,špatnými svíčkami,starý vzduch.filtr,ohoblované zadní obložení,urvaný odvzdušňovák zadní brzdy,rětězovka byla taky před smrtí,prasklé víko pracovního valce od spojky,takže tam občas padaly kvalty dřív,než jsem pustil spojku.Ohlý přední kotouč,a baterka za půl roku zdechla.Ale to člověk zjistí všechno až když je pozdě,dneska bych si dal většího majzla na to co kupuju.Ještě jsem si vzpomněl na perfektně vymyšlené napínání řetězu,stačí povolit imbusem na každé straně svěrné oko kyvky a pak dalším imbusem už jen kroutíte podle potřeby,pak stačí kyvku jen utáhnout.

nuclearB
nuclearB napsal 04.10.11 v 21:56

Když se naučíš jezdit na tomhle, tak potom už zvládneš cokoliv Asi před 17 lety jí měl kamarád a párkrát jsem to sedlal. V tý době mi to přišlo jako neskutečný dělo a měl jsem z toho velký respekt.

-Jandys-
-Jandys- napsal 23.07.11 v 12:32

prostě pecka popravdě sepsaný profil,to fakt každý nepřizná,barvy ji trochu omladily ale i tak je krásná zasluhuje 10.b

BadRX
BadRX napsal 29.06.10 v 16:20

Tak ta barva je pro babicku pekna divocina ale dals ji do kupy pekne! Tak preju letos pekny pojezdeni. Moje eRiXa uz sla do sveta...

KingW
KingW napsal 24.06.09 v 18:08

Jj pěkně vypsané a jeden z mála, kerý netvrdí, jak je vše perfektní a že na ni nedá dopustit. Ale vypadá zajamívě, to určo

Touringrider
Touringrider napsal 23.06.09 v 09:00

...vsechno muzu potvrdit.. co pises.. vlastne krome brzd, ty nastetsi neznam a tahle 100k verze se chova asi jinak i se spotrebou.. Ja se na 7l dostanu jen opravdu opravdu! zridka... ale zase za 10 jedu fakt jen sam kdyz nekam hodne specham, nebo kdyz jedu s kamaradickama..ale na okruhu asi vzala jeste vic... 90km po silnici do mostu a 50km na okruhu a natankoval jsem 14 litru... takze tech 40 km na okruhu asi stalo hodne paliva. Ale jinak ve dvou kdyz jedu pod 200kmh tak se vejdu do 9l - myslim na dalku, ne po horach. A v kopcich ve dvou ani nevim.. ale nekdy bychom se mohli projet... i kdyz takova vyjizdka RX a GTR uz se planuje delsi dobu a stale nic... no a mas to za 10 .. jak jinak.. :)