Honda CBR 125R (2009)

Vlastník Windy
Vloženo 9.6.2009
Aktualizováno 13.9.2009

Černostříbrná kapota a sedlo nízko nad zemí, prostě to byla motorka přesně pro mě.

Dnes si po Mazlíka přišel nový majitel, který si ho Vyleští, vylepší a vůbec dá dohromady k obrazu svému a já doufám že u něj |Mazlík bude spokojený.

...

Mazlík je moje úúúplně první motorka.

Dnes 9.6.2009 jsem jí objevila v Auto Jarov a byla to fakt láska na první pohled.

Je jako já - malinká hodná holka. Vlastně kluk :o)

Kapotované motorky se mi moc nelíbí a vlastně jseo si od začátku myslela na nějakého toho naháče. Ale Mazlík je prostě parádní. Ani nevím proč Mazlík, myslela jsem ži že se bude jmenovat Kačenka nebo tak nějak. Jenže tohle slovo bylo to první co mě napadlo, když jsem si na ní poprvé sáhla.

Krásně hladký lak, příjemně oblé tvary, řidítka tak akorát abych na ně dosáhla i já. Brzda i spojka chodí zlehka v celém rozsahu pohybu a plynem se krásně plynule otáčí. Sice stojím na špičkách, ale i tak udržím tohohle šmudlíka úplně v pohodě.

Bohužel mých 156cm a 47 kilo nestačí na to aby Mazlík aspoň trošku klesl a já dosáhla na zem větší částí chodidla, ale co. Stejně za jízdy nohy na zemi nepotřebuju...

Plusy:

Rozhodně je to malá výška sedla, nízká hmotnost a snadná ovladatelnost. Také nízká cena náhradních dílů. je to opravdu hodná motorka, vím přesně co od ní můžu čekat. Sice už šilhám po silnější ale na začátek to byla pro holku mojí výšky ta nejlepší volba.

Mínusy:

Příliš tvrdé originální pneu v mokru dost kloužou a spojka zabírá až na konci - těžko se mi hledalo místo kdy zabírá, ale je to jen o zvyku.

Moje úpravy:

Ledkové blinkry a trubkové padáčky.

Vybavení

Nově - jednodílná Kombinéza dainese :o)

černobílé kloubové boty TCX

Kožená dámská bunda Nymph 4SR

Kožené "Naked lady" kalhoty 4SR

Páteřák Dainese

botičky Exustar

Rukavice XXS nazran (nejmenší co v tom krámu byly)

Helma "Arai" RX7 GP - Randy Mamola Silver vel. S.

Komentář k výbavvě -

Nová kombi Dainese je naprosto jednoznačně lepší řešení pro jízdu na supersportu. Parádně sedí a navíc mě díky pevné opoře kolen tolik nebolí nohy. Bohužel jsem musela opět zkracovat nohavice.

Boty TCX - zvykla jsem si na ně velmi rychle, jen bylo potřeba posunout řadící páku trošku nahoru, protože jsou malinko tužší než cestovky Exustar.

Helmu mám velikosti S a myslím že skořepina by mohla být i menší, kolem rychlosti 160km mi vítr trošku "bere hlavu", bohužel se do menší skořepiny díky nevhodnému tvaru hlavy špatně dostávám :o(.

Navíc mi původně vlasy dost lezy do očí. To vše ale vyřešila tenoučká bavlněná kukla. Díky ní mi i helma sedí mnohem lépe :o)

kalhoty 4SR: holky co mají úzký pás a širší boky jako já si budou v těhle kalhotách libovat. jsou přesně tvarovaný pro holku slovanského typu. Vypadají dost civilně, což mi vyhovuje - takový ten sporty vzhled je na naše malé město moc dookabijící :o)

Rukávy u bundy a kalhoty jsem si nechala zkracovat, na mou výšku se bohužel moc věcí konfekčně nevyrábí.

pavelzelda
pavelzelda napsal 04.09.11 v 10:32

Pěkná Hondička sluší vám to 10b.

Daviiido

black- napsal 02.10.10 v 22:56

pěkný máš to za 10bodů

fleet.admiral
fleet.admiral napsal 12.09.10 v 11:07

Krásná kombinace, dávám 10 a věřím, že někomu pěkně poslouží! Stejnou mašinku budeme přes zimu hledat pro mou lepší polovičku, tak se sám těším, až ji ozkouším...