Kawasaki GPZ 900 (1985)

Vlastník Georg34
Vloženo 10.5.2009
Aktualizováno 9.11.2020

Moje druhá Gpz do sbírky. Tenhle kus nemůže chybět, je to klasika a hooodně velkej kus nostalgie.

První dojmy - Tahle motorka Vás dostane. Tedy jestli chcete zkusit starou poctivou železnou mašinu, která má jméno i spoustu fanklubů. Nesrovnávejte ji s jinýma - jakože jede, brzdí tak a tak, je těžká a bůhvíco.. Tohle je prostě motorka z Top Gun ! Prostě se vezete a zažíváte pocit jako ve filmu. A to za to stojí ne ?

Dovezl jsem ji z Rakouska, kde poslední 4 roky stála ve stodole. Chytla na brnk, zřejmě byla docela servisovaná. Budu dělat celkovou GO, tak jako u předešlé 600R. Zatím jsem pořešil výměnu rozvoďáku, rovnání lešení, lepení kapot a výměny náplní. Trochu se přehřívá, někdo už udělal bypas čidla teploty a vyhodil termostat, ale zřejmě to trochu fouká přes těsnění pod hlavou. Svezení i na dnešní dobu je super, v Japonsku se tento model po úpravách dělal ještě dlouhá léta, i když se do Evropy přestal dovážet. Zkrátka držák...

Konečně se mi povedly uchytit spodní kapoty, koupil jsem do ní chybějící termostat, vyměnil teplotní čidlo oleje, který ovládá další dvě čidla na vodě - stálo 2000 mrcha, ale je po problémech s chlazením. A taky už je nově potažený sedlo. Když si ušetřím čas a svezu se na ní, je to naprosto úžasnej pocit. Ta motorka má charakter..

[u]Pro všechny, kdo máte rádi starý Kawy !! Mrkněte na moje stránky http://www.personalproject.cz/index.html , kam postupně přidávám skeny prospektů a katalogů z produkce Kawasaki.

[b]Pozor !!! Jak to vlastně bylo z Gepezetem ve filmu TOP GUN najdete i s fotkami z natáčení na stránce nadšence, který si postavil stejný model (ve filmu byly dva kusy,podle rozdílů samolepek, věděli jste to? Já až po tolika letech!!) http://www.mikandersen.dk/Motorcykel%20engelsk.htm

Ircos
Ircos napsal 01.12.22 v 13:54 10b.

Moc hezká mašinka, zítra si jdu taky koupit gpz 900R. Ať Ti slouží.

vwlasta
vwlasta napsal 10.11.20 v 21:29 10b.

silakfranta
silakfranta napsal 09.11.20 v 20:04 10b.

Neskutečná paráda! Moc fandím, kamaráde

Codo
Codo napsal 01.10.20 v 12:39 10b.

V tý červeno - stříbrný je prostě neskutečně nádherná!!!
Bílo-červená kombinéza k ní pasuje jako prdel na hrnec - nemá to chybku!!!

sedyvlk9
sedyvlk9 napsal 30.07.18 v 20:10

úžasna dvojka gpz 900 a gpz 600...