renocar_unor

Kawasaki GPZ 550 (1982)

Vlastník megacruiser
Vloženo 4.6.2002
Aktualizováno 22.10.2014

GPZ 550, r.v 1982, červeno-černá, 4 válec 46 kw, bez úprav, hezká nenáročná cestovní mašina. Nosič na kufr - svařenec z jeklů vlastní výroby, kufr neznačková kopie Givi.

První dojmy - Neuvěřitelný adrenalin. Ve srovnání s ČZ 175 Sport vesmírná loď. Neskutečný zvuk, pohodlí, výkon, ovladatelnost. První prudší zatáčka málem havárka, po náklonu jako u lehké ČZ chtěla motorka jet rovně.

Motorku bych doporučil pro - Vzhledem ke stáří asi jen pro automechanika s dost penězma na ND.

Zkušenosti: Kawka je nejpohodlnější motorka na jaké jsem jel. Sedí se na ní naprosto přirozeně, dá se jet jakkoliv daleko a ani zadek ani nic jinýho nebolí (mám 183 cm, sedadlo není originál, ale šitý na zakázku). Dobře se řídí - má vysoko docela široký řidítka (70 cm). Ovšem na blbiny typu jízda po zadním a předním kole není - přední vidlice je moc měkká a dostávat se nahoru přes spojku taky není to pravý. Taky se jí moc nelíbí stání v kolonách ve městě - je to vzducháč. Na vyjížďky po republice je ale vynikající. Jízdní vlastnosti taky ujdou, motorka se drží díky dobře tvarované a úzké nádrži nohama, dá se jet v překvapivých náklonech, dokonce se dá i trochu vysednout když je to potřeba. Navíc vzhledem k rokům a prakticky nulové údržbě (pouze výměny oleje, svíčky, filtry...) je až neskutečně spolehlivá, jediným problémem byl jednou přilepený plovák v karburátoru ze špatného benzínu. Dokonce skoro ani nežere olej, motor nekouří. Na to že má odhadem najeto hodně přes 150 tisíc a mám ji už 8 let tak pohoda. Jo, ještě je super jak je nízká, dobře se s ní manipuluje na místě bez toho aby hrozil pád jako na některých super vysokých motorkách dneška ;)

Cesty: Vyjížďky po ČR, podle finanční situace, vzhledem ke stáří ( motorky :) a najetým kilometrům bych si s Kawou asi dál do zahraničí netroufnul.

Další info: Vysněné moto: V současné době Aprilia Shiver 750, pokud bych kupoval novou motorku. Jinak asi nějakou starou Kawasaki, třeba ZZR 1100, starou ZX10, GPZ 1000RX. Tyhle mašiny sice váží trochu víc, ale mají nízko těžiště, ne jak dnešní superkrátké vysoké stroje, takže se to dá v pohodě uřídit. Do novýho japonce už nejdu, protože japonci už dneska ve střední třídě vyrábí neskutečnou spotřebku z viditelně laciných komponent. Navíc unifikace až na krev. Příkladem může být supertěžký Bandit 650 nebo zmršená XJR 1300.

p.epanica
p.epanica napsal 29.09.14 v 23:18 10b.

Super ...

Papino
Papino napsal 26.06.13 v 09:08 10b.

moc pěkné

vencaFZS600
vencaFZS600 napsal 06.10.09 v 19:25

Pěknej kousek

Jawař
Jawař napsal 29.03.09 v 23:13

Sorry Aby jsi se nedivil.Já omylem napsal ze synovo profilu.On by se v 11ti letech asi ještě v těch technických věcech tak nevyznal.

VojtaMalýJawař
VojtaMalýJawař napsal 29.03.09 v 22:56