Triumph Speed Triple (2002)

Vlastník MaraVFR
Vloženo 29.3.2009
Aktualizováno 21.2.2017

podlouhém přemýšlení a hledání jsem našel to pravé ořechové, tříválcové peklo z Anglie

První dojmy - Jede jede

napočátku byla věčná otázka V4 - V2 - řadovej 4-vál, naháč nebo kapota??? Jelikož jsem rozšířil rodinku dneska už o 7měsíčního rošťáka, začal jsem přemýšlet co dál s VFRkem sem jezdil už jen sem tam kolem brna. Tak podlouhém hledání a zvažování padla volba na tripla, řadovej 3vál plní službu jak dole tak i nahoře, servis je dneska díky Olmíku a Praze dostačující. A hlavně malé rozšířenosti tohohle krasavce i příznivější pořizovací cena než třeba v sousedním Německu (v mém případě o 70tis levněji :)) Po pár ste kilometrech musím říct, ano to sem vždycky chtěl ... lehká, silná a krásná jaká je?? středem všeho je motor do 6tis. hodný bejk který táhne moji prdel vpřed už pěkně odspodu, až možná s elektromotorovou jistotou a přijde mi že ani víc už nepotřebuju. Ale až potom to příjde 6, 7, 8, 9 omezovač je to strašně rychlý, prdel vám jede kamsi dozadu, řidítka vás nechtějí . je to jako raketoplán nejdřív jen oheň a kouř a najednou prásk a letí. a to není všechno, i další komponenty fungují tak jak mají. Převodovka má celkem dlouhý kvalty, takže ve městě pořád 1,2. Mimo už je to lepší. Na dálnici si při 150km/h točí něco přes 5tis na šestku, takže parádní spotřeba. a na okreskách když člověk trochu blbne se tam víc jak 4 nedá, na ni se dá jet vše zattáčky i rovinky a pěkně to všechno pobere. Podvozek disponuje plným nastavením v předu i vzadu. Když se nastaví někde na prostředek je to tak akorát tvrdý aby se v zatáčkách nevlnila, a aby vám nechtěla v každý díře vybít zuby. Brzdy se dají okomentovat jen jednou větou . slavný modrý 4 pístky z R1 se můžou jít zahrabat . krásně se dají dávkovat a když jim dáte povel zastaví ať přední guma chce nebo nechce (na studených gumách už neblbnu) A zakončím to pohodlím. Na to že vychází z daytony, stupačky jsou tak akorát. Vzpřímenej posaz naháče a vítr. Časem dodám i něco kolem spolehlivosti.

Brumbaal
Brumbaal napsal 27.08.18 v 21:43 10b.

Krásná mašina, super barva a ten dvoubarevnej štítek! už jsem chycenej, na dvou jsem jel a musim to mit

Jirka25
Jirka25 napsal 21.03.12 v 09:02

krásnej stroj za 10B a ješte hezčí slečna za 10B

.EFENDY.
.EFENDY. napsal 13.03.12 v 16:32

Nejde dát nic jiného než a 10b

BadRX
BadRX napsal 16.02.12 v 12:16

Unikatni kousek! Speed taky!

Pjercak
Pjercak napsal 28.01.12 v 20:24